Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно запрещения изъятия музейных предметов, музейных коллекций, музейных собраний и предметов музейного значения государственной и коммунальной форм собственности

Проект закона Украины от 20.05.2011 № 8552
Дата рассмотрения: 19.05.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН  УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони вилучення музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань та предметів музейного значення державної та комунальної форм власності

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про музеї та музейну справу" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 25, ст. 191):

1). В абзаці першому ст. 4 слова "Основ законодавства України про культуру" замінити на слова "Закону України "Про культуру".

2). Доповнити статтю 21 абзацом 5 такого змісту:

"Музейні предмети, музейні колекції, музейні зібрання та предмети музейного значення, що є державною або комунальною власністю, відносяться до речей загального користування і не підлягають вилученню для індивідуального чи іншого користування (в тому числі для інтер'єрного оздоблення приміщень в будівлях і спорудах органів влади, кабінетів їх посадових осіб), крім випадків, що забезпечують передбачену законом мету діяльності музеїв з вивчення, збереження, використання та популяризації музейних предметів та музейних колекцій з науковою та освітньою метою, залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини".

2. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122) статтю 92 доповнити новим абзацом шостим такого змісту:

"порушення порядку вилучення предметів культурної спадщини з місць їх постійного зберігання".

У зв'язку з цим абзаци шостий та сьомий вважати відповідно сьомим та восьмим.

II. Прикінцеві положення

1) Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 2 цього Закону, який набирає чинності через 2 місяці з дня його опублікування.

2) Центральному органу виконавчої влади в галузі музейної справи у двохмісячний строк з дня опублікування цього Закону забезпечити повернення музейних предметів, музейних колекцій, музейних зібрань та предметів музейного значення вилучених на порушення закону.

 

Голова Верховної Ради України

В. ЛИТВИН

Опрос