Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно упорядочения осуществления государственного надзора и контроля за соблюдением законодательства об охране труда

Проект закона Украины от 12.05.2011 № 8484
Дата рассмотрения: 02.04.2012 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про охорону праці

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Закон України "Про охорону праці" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 2, ст. 10 із наступними змінами) доповнити статтею 391 такого змісту:

"Стаття 391. Порядок здійснення державного нагляду за дотриманням вимог законодавства про охорону праці

Державний нагляд за дотриманням вимог законодавства про охорону праці здійснюється шляхом проведення інспекційних перевірок юридичних та фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю з метою забезпечення ефективного застосування законодавства з охорони праці.

Порядок проведення інспекційних перевірок посадовими особами центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці затверджується центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці.

Посадові особи центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці можуть повідомляти про проведення інспекційної перевірки, якщо вони не мають підстав вважати, що таке повідомлення може перешкодити виконанню їхніх обов'язків.

Якщо під час проведення перевірки виявлено порушення, посадова особа центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці складає обов'язковий до виконання припис.

У разі виявлення порушення вимог законодавства про охорону праці, що створює безпосередню загрозу здоров'ю чи безпеці працівників, у приписі посадової особи центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці встановлюється заборона виконання робіт, експлуатації об'єктів, обмеження виробництва.

Юридичні та фізичні особи, які відповідно до законодавства використовують найману працю та які одержали припис посадової особи центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці про усунення порушень законодавства про охорону праці, зобов'язані у визначений у приписі строк усунути порушення та подати інформацію у письмовій формі про їх усунення.

Державний нагляд за законодавством про охорону праці центральний орган виконавчої влади з нагляду за охороною праці здійснює безпосередньо та через створені в визначеному порядку територіальні органи".

2. Частину другу статті 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., N 29, ст. 389; 2010 р., N 34, ст. 482, ст. 486, N 48, ст. 566; 2011 р., N 48-49, ст. 536, N 50, ст. 543) доповнити словами "державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про охорону праці та промислову безпеку, охорону надр, здійснення державного гірничого нагляду".

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

____________

Опрос