Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно установления уголовной ответственности за фальсификацию голосования народным депутатом Украины, депутатом Верховной Рады Автономной Республики Крым, депутатом местного совета на пленарном заседании за другого депутата)

Проект закона Украины от 23.03.2011 № 8286
Дата рассмотрения: 23.03.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за фальсифікацію голосування народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатом місцевої ради на пленарному засіданні за іншого депутата)

Верховна Рада України постановляє:

I. Доповнити Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 29.06.2001, N 25, ст. 131) статтею 3511 такого змісту:

"Стаття 3511. Голосування депутатом за іншого депутата

1. Голосування народним депутатом України, депутатом Верховної Ради Автономної республіки Крим, депутатом місцевої ради на пленарному засіданні за іншого депутата, -

карається штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Те саме діяння, вчинене повторно або за змовою з іншим депутатом, ніж тим, за якого це голосування було здійснено, чи з корисливих мотивів, -

карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, -

караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.".

II. У Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 25.06.1997, N 24, ст. 170) частину шосту статті 49 викласти в такій редакції:

"6. Депутат має право ухвального голосу з усіх питань, які розглядаються на сесіях ради, а також на засіданнях постійної та інших комісій ради, до складу яких його обрано, і особисто здійснює своє право на голосування.".

III. У Законі України "Про статус депутатів місцевих рад" (Відомості Верховної Ради України, 04.10.2002, N 40, ст. 290) абзац другий частини першої статті 19 викласти в такій редакції:

"Кожний депутат місцевої ради в раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос, і особисто здійснює своє право на голосування. Депутат місцевої ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу.".

IV. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного після дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Литвин

Опрос