Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно списания задолженности перед государственным бюджетом)

Проект закона Украины от 23.03.2011 № 8285
Дата рассмотрения: 23.03.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо списання заборгованості перед державним бюджетом)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Податкового кодексу України (Голос України від 04.12.2010 - N 229, N 229-230) такі зміни:

1. Доповнити підрозділ 2 розділу XX пунктом 19 наступного змісту:

"19. На період дії процедури списання заборгованості згідно із Законом України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" для учасників списання заборгованості - платників податку, визначених розділом V цього Кодексу, податок на додану вартість сплачується з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію";

2 Пункт 5 підрозділу 4 розділу XX доповнити абзацами такого змісту:

"Норми цього пункту не поширюються на заборгованість, яка реструктуризується відповідно до Закону України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію".

На суму заборгованості, яка реструктуризується на виконання положень Закону України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" та була попередньо віднесена до складу валових доходів відповідно до вимог підп. 12.1.5 п. 12.1 ст. 12 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", збільшуються витрати платника податку - покупця. При цьому валові витрати платника податку - продавця не змінюються".

3. Підрозділ 4 розділу XX доповнити пунктом 22 такого змісту:

"22. Норми статей 135, 159, 192 та п. 5 підрозділу 4 розділу XX Податкового кодексу України не поширюються на заборгованість, до якої застосовується механізм списання на умовах, визначених Законом України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію".

4 Підрозділ 10 розділу XX доповнити пунктом 21 наступного змісту:

"21 Підлягають списанню:

податковий борг Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств ДК "Газ України", ДК "Укртрансгаз", ДК "Укргазвидобування", ДАТ "Чорноморнафтогаз" перед Державним бюджетом за податками і зборами (у тому числі податковий борг, який виник у зв'язку із порушеннями податкового, валютного та митного законодавства), а також грошові зобов'язання, які виникнуть у зв'язку із застосуванням механізму списання відповідно до підпунктів 2.1.1 та 2.1.2 пункту 2.1 Закону України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію";

реструктуризовані суми податків та зборів на умовах Закону України від 23.06.2005 N 2711-IV "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" підприємствам виробникам електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії, а також грошові зобов'язання, які виникнуть у зв'язку із застосуванням механізму списання відповідно до підпунктів 2.1.3 та 2.1.4 пункту 2.1 Закону України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію";

податковий борг суб'єктів господарювання, що здійснюють постачання електричної енергії за регульованим тарифом (з урахуванням сум штрафних санкцій та нарахованих сум пені, штрафних і фінансових санкцій за його несплату в установлений термін) перед Державним бюджетом, якій виник внаслідок визначення податковими органами податкового зобов'язання суб'єкта господарювання через наявність небалансу технологічних витрат електроенергії (понаднормативних витрат електроенергії), що відносяться до періодів до 1 січня 2011 року;

визначені контролюючими органами неузгоджені грошові зобов'язання та пені Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" та її дочірніх підприємств ДК "Газ України", ДК "Укртрансгаз", ДК "Укргазвидобування", ДАТ "Чорноморнафтогаз" та ДП "Енергоринок", за якими тривають процедури адміністративного або судового оскарження;

визначені контролюючими органами неузгоджені грошові зобов'язання та пені суб'єктів господарювання, що здійснюють постачання електричної енергії за регульованим тарифом, через наявність небалансу технологічних витрат електроенергії (понаднормативних витрат електроенергії), що відносяться до періодів до 1 січня 2011 року та за якими тривають процедури адміністративного або судового оскарження;

розстрочені Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України" податкові зобов'язання (з урахуванням процентів, нарахованих на такі розстрочені суми) з податку на прибуток та податку на додану вартість, які нараховані за операціями з повернення природного газу "RosUkrEnergo" AG.

Суми списані відповідно до положень цього пункту та Закону України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" не включаються до валових доходів та валових витрат учасників процедури списання.

Відповідні рішення про списання вказаних сум приймаються контролюючими органами в межах їх компетенції у порядку, передбаченому для списання безнадійного податкового боргу, протягом десяти робочих днів з дня подання заяви платника податків. У разі відмови контролюючим органом у списанні згідно з цим пунктом, платники податків можуть оскаржити такі дії в порядку, визначеному главою 4 цього Кодексу.

Згідно цього пункту списанню підлягають суми, що залишаються не сплаченими станом на перше число місяця, в якому набрав чинність Закон України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію".

На списані відповідно до положень цього пункту суми не нараховуються штрафні санкції та пеня, передбачені цим Кодексом."

II. Цей Закон набирає чинності з дня набрання чинності Закону України "Деякі питання списання та реструктуризації заборгованості за спожитий природний газ та електричну енергію" та діє до 31 грудня 2011 року.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Литвин

Опрос