Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно возврата вкладов физических лиц во время действия моратория на удовлетворение требований кредиторов банка за счет Фонда гарантирования вкладов физических лиц)

Проект закона Украины от 23.03.2011 № 8279
Дата рассмотрения: 23.03.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо повернення вкладів фізичних осіб під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів банку за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни та доповнення до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 5, ст. 30; 2007 р., N 2, ст. 15; 2009 р., N 14, ст. 181):

1) абзац четвертий статті 1 викласти у наступній редакції:

"недоступність вкладів - неможливість одержання вкладу вкладником відповідно до умов договору, яка настає з дня призначення ліквідатора учасника (тимчасового учасника) Фонду гарантування вкладів фізичних осіб або з дня введення мораторію на задоволення вимог кредиторів учасника (тимчасового учасника) Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та діє протягом такого мораторію."

2) частину четверту статті 6 викласти у наступній редакції:

"Ліквідатор або тимчасовий адміністратор учасника (тимчасового учасника) Фонду зобов'язані надати Фонду інформацію та передбачені законодавством документи, необхідні для виконання Фондом функцій щодо забезпечення відшкодування коштів вкладникам."

3) статтю 31 доповнити частиною другою наступного змісту:

"Під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів банку тимчасовий адміністратор учасника (тимчасового учасника) Фонду має надати Фонду протягом семи робочих днів з дня отримання вимоги вкладника про повернення вкладу (депозиту) інформацію із визначенням розрахункової суми такого вкладника, що підлягає відшкодуванню відповідно до цього Закону.".

Частини другу -  четверту вважати відповідно частинами третьою - п'ятою.

2. У Законі України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 5-6, ст. 30; 2010 р., N 2-3, ст. 11):

1) статтю 80 доповнити частиною п'ятнадцятою такого змісту:

"Під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів банку, після отримання вимоги вкладника - фізичної особи про повернення вкладу (депозиту) тимчасовий адміністратор зобов'язаний відповідно до вимог нормативно-правових актів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб надати Фонду протягом семи робочих днів інформацію із визначенням розрахункової суми такого вкладника, що підлягає відшкодуванню."

2) статтю 85 доповнити частинами третьою-четвертою такого змісту:

"Національний банк України зобов'язаний протягом двох днів після прийняття рішення про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів банку повідомити про це Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

У разі оскарження в судовому порядку рішення Національного банку про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів банку Національний банк України повідомляє про це Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.".

Частини третю - п'яту вважати відповідно частинами п'ятою - сьомою.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. ЛИТВИН

Опрос