Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс Украины (относительно обеспечения права журналистов на защиту источников информации)

Проект закона Украины от 17.03.2011 № 8256
Дата рассмотрения: 17.03.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо забезпечення права журналістів на захист джерел інформації)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Кримінально-процесуального кодексу України (ВВР, 1961, N 2 ст. 15) такі зміни:

1. Пункт 1 частини першої статті 69 після слова "священнослужителі" доповнити словом "журналісти";

2. Доповнити новою статтею 1821 такого змісту:

"Стаття 1821. Умови проведення обшуку і виїмки стосовно журналістів

У приміщеннях телерадіоорганізацій, редакцій друкованих засобів масової інформації, інформаційних агентств, а також в приміщеннях, де проживають їх творчі працівники, обшук, виїмку можна провадити лише якщо встановлення істини у справі за допомогою інших заходів не є можливим. У таких випадках обшук, виїмка проводяться за вмотивованою постановою голови апеляційного суду за місцем провадження слідства на підставі подання прокурора області (АРК, міст Києва чи Севастополя). У поданні має бути зазначено, що обшук проводитиметься в приміщеннях, де працюють (проживають) журналісти (інші творчі працівники), що виїмка стосуватиметься матеріалів, які можуть бути пов'язані з професійною діяльністю журналіста (іншого творчого працівника). Також у поданні має бути обґрунтовано неможливість встановлення істини у справі за допомогою інших заходів.

Вказаний порядок обшуку, виїмки застосовується також і щодо житла або робочого приміщення журналіста, що не перебуває в трудових відносинах із жодною телерадіоорганізацією, редакцією друкованого засобу масової інформації, інформаційним агентством, але самостійно регулярно займається збиранням, одержанням, створенням, обробкою або поширенням інформації.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

III. Кабінету Міністрів України у місячний строк:

- привести свої акти у відповідність із цим законом;

- забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади своїх актів у відповідність із цим законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос