Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс Украины относительно определения сроков содержания под стражей на стадии судебного рассмотрения уголовного дела

Проект закона Украины от 15.03.2011 № 8229
Дата рассмотрения: 15.03.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо визначення строків тримання під вартою на стадії судового розгляду кримінальної справи

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Кримінально-процесуального кодексу України такі зміни:

1. У статті 241:

у частині першій слова "десяти діб" та "тридцяти діб" замінити відповідно словами "семи діб" та "двадцяти діб";

доповнити новою частиною такого змісту:

"Справа щодо обвинуваченого, якому обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, повинна бути призначена до попереднього розгляду не пізніше п'яти діб".

2. Доповнити статтю 274 новими частинами такого змісту:

"Якщо підсудному обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, то строк тримання його під вартою з дня надходження кримінальної справи до суду і до постановлення вироку не може тривати більше шести місяців, за винятком випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Суд, в провадженні якого знаходиться кримінальна справа, по закінченню шести місяців з дня надходження кримінальної справи до суду має право продовжити строк тримання під вартою підсудного, але не більше ніж на три місяці і лише у справах про тяжкі та особливо тяжкі злочини.

На ухвалу (постанову) суду про продовження строку тримання підсудного під вартою до апеляційного суду підсудним, його захисником чи законним представником протягом трьох діб з дня її винесення може бути подана апеляція. Подача апеляції не зупиняє провадження у кримінальній справі. Ухвала (постанова) апеляційного суду оскарженню не підлягає".

3. Частину п'яту статті 349 після цифр "205" доповнити цифрами "274".

4. Частину першу статті 382 після цифр "205" доповнити цифрами "274".

II. Прикінцеві положення

1. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кримінальні справи, які надішли до суду до набрання чинності цим Законом, і не призначені до попереднього розгляду, повинні бути призначені до такого розгляду не пізніше п'яти діб з дня набрання чинності цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос