Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О запрещении ликвидации учебных заведений с обучением на русском и других языках национальных меньшинств Украины

Проект закона Украины от 14.03.2011 № 8222
Дата рассмотрения: 14.03.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про заборону ліквідації навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин України

Цей Закон спрямований на врегулювання суспільних відносин щодо здобуття громадянами України, які належать до національних меншин, освіти в загальноосвітніх навчальних закладах рідною мовою.

Стаття 1. Законодавство України у сфері здобуття освіти громадянами України, які належать до національних меншин, в загальноосвітніх навчальних закладах рідною мовою

Право на здобуття освіти в загальноосвітніх навчальних закладах рідною мовою громадянами України, які належать до національних меншин, закріплене у Конституції України, Законі України "Про мови в Україні", Законі України "Про ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин", Декларації прав національностей України та в інших нормативно-правових актах України, в тому числі в міжнародних договорах, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України.

Стаття 2. Пріоритетні напрями державної політики у сфері здобуття освіти рідною мовою в загальноосвітніх навчальних закладах громадянами України, які належать до національних меншин

Пріоритетними напрями державної політики у сфері здобуття освіти громадянами України, які належать до національних меншин, в загальноосвітніх навчальних закладах рідною мовою є:

- розвиток високої мовної культури громадян;

- забезпечення освітніх потреб як громадян України, так і національних меншин;

- виховання поваги до державної мови та мов національних меншин України;

- виховання толерантного ставлення до носіїв різних мов і культур.

Стаття 3. Право громадян України, які належать до національних меншин, на здобуття освіти рідною мовою

Громадянам України, які належать до національних меншин, гарантується право на здобуття освіти рідною мовою, а саме: російською та іншими мовами національних меншин, в загальноосвітніх навчальних закладах державної та комунальної форм власності.

Реалізація цього права забезпечується державою за рахунок коштів Державного бюджету України та місцевих бюджетів.

Стаття 4. Заборона закриття і будь-яких форм реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською та іншими мовами національних меншин України

Закриття (ліквідація) та будь-які форми реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форм власності з російською та іншими мовами навчання національних меншин України забороняється.

Заборона закриття (ліквідації) та будь-яких форм реорганізації загальноосвітніх навчальних закладів з російською та іншими мовами навчання національних меншин України поширюється щодо дошкільних, позашкільних, середніх та професійно-технічних навчальних закладів.

Стаття 5. Виконання цього Закону

1. Кабінет Міністрів України, центральні й місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, керівники об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій в межах своєї компетенції організовують і забезпечують виконання цього Закону.

2. Контроль за виконанням цього Закону здійснюють Верховна Рада України у формі парламентського контролю, а також інші органи державної влади і місцевого самоврядування, уповноважені на це законодавством України.

3. Органи судової влади забезпечують судовий захист виконання цього Закону.

Стаття 6. Відповідальність за порушення цього Закону

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи, громадяни, винні у порушенні цього закону, несуть відповідальність відповідно до санкції статті 161 Кримінального кодексу України.

Стаття 7. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України:

у місячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос