Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О зерне и рынке зерна в Украине" (относительно экспорта зерна по внешнеэкономическим договорам (контрактам))

Проект закона Украины от 25.02.2011 № 8163
Дата рассмотрения: 25.02.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" (щодо експорту зерна за зовнішньоекономічними договорами (контрактами))

Верховна Рада України постановляє:

I. У Законі України "Про зерно та ринок зерна в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 35, ст. 258; 2005р., N 26, ст. 351):

1) частину першу статті 1 доповнити пунктом 28 такого змісту:

"28) Державний оператор із забезпечення експорту зерна - державне підприємство або господарське товариство, частка держави в статутному фонді якого 25 відсотків та більше, яке визначене на конкурсних засадах Кабінетом Міністрів України, на здійснення експорту зерна та продуктів його переробки за зовнішньоекономічними договорами (контрактами)";

2) назву розділу X викласти в новій редакції:

"Розділ X. ЕКСПОРТ ТА ІМПОРТ ЗЕРНА І ПРОДУКТІВ ЙОГО ПЕРЕРОБКИ ЗА МІЖНАРОДНИМИ ДОГОВОРАМИ УКРАЇНИ ТА ЗА ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИМИ ДОГОВОРАМИ (КОНТРАКТАМИ)";

3) доповнити розділ X новою статтею 801 наступного змісту:

"Стаття 801. Особливості здійснення експорту зерна за зовнішньоекономічними договорами (контрактами)

Експорт зерна за зовнішньоекономічними договорами (контрактами) здійснюється сільськогосподарськими товаровиробниками зерна, у обсягах власного виробництва, іншими суб'єктами господарювання, які діють на ринку зерна, в обсягах передбачених договорами (контрактами) з сільськогосподарськими товаровиробниками на вирощування зернових культур, що здійснили авансові платежі в обсязі не меншому ніж 50 відсотків ціни відповідної продукції, що склалася на біржовому ринку України, на термін не менший вегетаційного періоду вирощування відповідної сільськогосподарської культури, та Державним оператором із забезпечення експорту зерна".

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. В 2011 році дозволити, як виняток, суб'єктам господарювання, які діють на ринку зерна, зараховувати в обсяги експорту, обсяги озимих зернових культур, авансові платежі по яким здійснені не пізніше ніж у 15-ти денний термін з дня набуття чинності цього Закону.

3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити відповідний перегляд нормативно-правових актів міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Литвин 

Опрос