Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный и Уголовно-процессуальный кодексы Украины (относительно введения казни как вида наказания)

Проект закона Украины от 22.02.2011 № 8148
Дата рассмотрения: 18.02.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України (щодо впровадження смертної кари як виду покарання)

Верховна Рада України постановляє:

I. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25-26 ст. 131):

1. Статтю 51. Види покарань доповнити частиною другою такого змісту:

"За особливо тяжкі злочини - умисне вбивство за обтяжуючих обставин може застосовуватись як виняткова міра покарання смертна кара".

2. Доповнити кодекс статтею 641 такого змісту:

"Стаття 641. Смертна кара

1. Смертна кара може бути застосована як виняткова міра покарання за вчинення особливо тяжкого злочину - умисного вбивства у випадках, передбачених частиною другою статті 115 Кримінального кодексу України.

2. Смертна кара не застосовується до осіб, що вчинили злочин, передбачений частиною другою статті 115 Кримінального кодексу України, у віці до 18 років та осіб у віці понад 65 років, а також до жінок, що були у стані вагітності під час вчинення злочину або на момент постанови вироку.

3. Справи про злочини, передбачені частиною другою статті 115 Кримінального кодексу України, розглядаються судом за участю присяжних.

4. З метою уникнення судових помилок смертна кара не приводиться до виконання протягом шести місяців з дня проголошення судового вироку про смертну кару.".

3. У Статті 115 Умисне вбивство останній абзац викласти в такій редакції:

"карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, або винятковою мірою покарання - смертною карою, з конфіскацією майна у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті.".

II. У Кримінально-процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1961 р., N 2, ст. 15):

1. Статтю 17. Колегіальний і одноособовий розгляд справ після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

"Кримінальні справи про злочини, за які законом передбачена можливість призначення смертної кари як виду покарання, у суді першої інстанції розглядається судом у складі трьох суддів і колегії присяжних.".

2. Частину четверту статті 17 вважати частиною п'ятою.

3. Статтю 401. Набрання вироком законної сили та його виконання після частини третьої доповнити новою частиною такого змісту:

"З метою уникнення судових помилок смертна кара не приводиться до виконання протягом шести місяців з дня проголошення судового вироку про смертну кару.".

4.Частини четверту і п'яту статті 401 вважати відповідно частинами п'ятою і шостою.

III. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос