Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О безотлагательной эвакуации граждан Украины из других государств в случае возникновения в них чрезвычайных ситуаций

Проект закона Украины от 17.02.2011 № 8123
Дата рассмотрения: 17.02.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про невідкладну евакуацію громадян України з інших держав у випадку виникнення в них надзвичайних ситуацій

Цей Закон встановлює приписи щодо невідкладної евакуації громадян України, що перебувають в країнах де виникла надзвичайна ситуація, яка загрожує їх життю та здоров'ю.

Стаття 1. Визначення термінів

Для цілей цього Закону відповідні терміни вживаються в наступному значенні:

консульські установи - генеральні консульства, консульства, віце-консульства та консульські агентства України за кордоном;

надзвичайна ситуація - будь-які події, що виникли на території іноземної держави, стихійні лиха, значні аварії та катастрофи, епідемії, епізоотії, масові порушення правопорядку, загострення внутрішньополітичної обстановки або збройні конфлікти тощо, які створюють загрозу життю і здоров'ю громадян України;

план евакуації - затверджений Міністерством закордонних справ України для відповідної консульської установи або дипломатичного представництва яке здійснює консульські функції план щодо порядку та строків евакуації громадян України, на випадок виникнення надзвичайної ситуації у державі, в якій знаходиться така консульська установа.

Стаття 2. Забезпечення невідкладної евакуації у випадках надзвичайних ситуацій

Держава через відповідні консульські установи або дипломатичні представництва які здійснюють консульські функції забезпечує невідкладну евакуацію громадян України, які перебувають на території країни де виникла надзвичайна ситуація.

Стаття 3. Завдання консульських установ у разі виникнення надзвичайної ситуації

1. У разі виникнення надзвичайної ситуації відповідна консульська установа або дипломатичне представництво яке здійснює консульські функції у відповідності із складеним планом евакуації має забезпечити:

1) повідомлення громадян України, які перебувають на території відповідної держави стосовно загрози їх життю та здоров'ю у зв'язку із надзвичайною ситуацією або загрозою виникнення такої ситуації;

2) замовлення послуг з перевезення необхідних для забезпечення невідкладної евакуації громадян України.

Стаття 4. Фінансування витрат пов'язаних із невідкладною евакуацією громадян України

1. Замовлення послуг з перевезення необхідних для забезпечення невідкладної евакуації громадян України здійснюється відповідною консульською установою або дипломатичним представництвом яке здійснює консульські функції за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету передбаченого для виплат, пов'язаних з виконанням консульських функцій дипломатичними представництвами та функціонуванням консульських установ України за кордоном.

2. Консульські установи або дипломатичні представництва які здійснюють консульські функції можуть укладати договори про закупівлю послуг із перевезення з умовою стовідсоткової попередньої оплати таких послуг.

3. За поданням консульської установи або дипломатичного представництва яке здійснює консульські функції Міністерство закордонних справ України за погодженням з Міністерством фінансів України може здійснювати перерозподіл коштів спеціального фонду державного бюджету передбаченого для виплат, пов'язаних з виконанням консульських функцій дипломатичними представництвами та функціонуванням консульських установ України за кордоном, між дипломатичними представництвами та консульськими установами.

4. За необхідності Міністерство закордонних справ України може звернутися до Кабінету Міністрів України для отримання додаткових коштів необхідних на невідкладну евакуацію громадян України за рахунок резервного фонду державного бюджету.

5. Відповідна консульська установа або дипломатичне представництво яке здійснює консульські функції протягом трьох місяців надає звіт про використання коштів при невідкладній евакуації громадян України Міністерству закордонних справ України.

Стаття 5. Взаємодія органів влади

Міністерство закордонних справ України під час евакуації громадян України взаємодіє з іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади та Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, а також узгоджує питання евакуації з відповідними органами інших держав.

Стаття 6. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набуває чинності з дати його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. ЛИТВИН

Опрос