Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Государственном Гимне Украины

Проект закона Украины от 08.02.2011 № 8085
Дата рассмотрения: 08.02.2011 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про Державний Гімн України

Цей Закон відповідно до Конституції України затверджує слова Державного Гімну України та встановлює порядок його використання.

Стаття 1. Поняття Державного Гімну України

1. Державний Гімн України є офіційною урочистою піснею, яка в музично-поетичній формі символізує державний суверенітет і незалежність України, відображає національну самобутність та унікальний історичний шлях українського народу.

2. Державний Гімн України є одним з встановлених Конституцією України державних символів України.

3. Державний Гімн України є власністю українського народу і не належить до об'єктів авторського права.

Стаття 2. Офіційний текст і еталонна музична редакція Державного Гімну України

1. Офіційним текстом Державного Гімну України є адаптовані слова першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:

"Слава Богу, в Україні є і правда і воля,

Вже нам, браття - українці, усміхнулась доля.

Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.

Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,

І покажем, що ми, браття, козацького роду".

2. Еталонною музичною редакцією Державного Гімну України є музична редакція М. Скорика та Є. Станковича в тональності сі-бемоль мажор.

3. Нотний матеріал еталонної музичної редакції Державного Гімну України видається у вигляді клавіру, хорової партитури, партитури для симфонічного оркестру та хору, для симфонічного оркестру, партитури для малого, середнього і великого складу духового оркестру.

4. Оригінал офіційного тексту і нот еталонної музичної редакції Державного Гімну України постійно зберігається у Верховній Раді України.

5. Видання офіційного тексту і нот еталонної музичної редакції Державного Гімну України здійснюється на замовлення Кабінету Міністрів України.

Стаття 3. Офіційне використання Державного Гімну України

1. Державний Гімн України виконується:

1) під час офіційної церемонії підняття Державного Прапора України та інших офіційних державних церемоній;

2) після відкриття та перед закриттям урочистого засідання Верховної Ради України з приводу складення присяги Українському народові новообраним Президентом України;

3) після відкриття та перед закриттям сесій Верховної Ради України;

4) під час державних, офіційних та робочих візитів в Україну глав іноземних держав, парламентів та урядів іноземних держав, керівників міждержавних і міжурядових організацій - відповідно до цього Закону та усталених вимог дипломатичного протоколу;

5) при проведенні офіційних церемоній покладання вінків главами іноземних держав, парламентів, урядів, керівниками міждержавних і міжурядових організацій;

6) під час проведення офіційних заходів за участю України на територіях іноземних держав - відповідно до вимог законодавства та усталених традицій держави перебування, дипломатичного протоколу;

7) під час проведення військових ритуалів у випадках, передбачених військовими статутами;

8) при проведенні офіційних церемоній під час спортивних змагань та інших фізкультурно-спортивних заходів на території України та за її межами - відповідно до правил проведення цих змагань.

2. Державний Гімн України може виконуватись:

1) під час відкриття пам'ятників, пам'ятних знаків та інших споруд, присвячених знаменним подіям в історії України, національним і державним діячам України, видатним особистостям;

2) після відкриття та перед закриттям урочистих зборів, присвячених державним святам України;

3) під час інших офіційних, урочистих або святкових заходів, що проводяться державними органами, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, підприємствами, установами та організаціями державної або комунальної форми власності.

3. Державний Гімн України транслюється державними телерадіоорганізаціями щодоби перед початком мовлення в оркестрово-хоровому виконанні, та після його завершення - в оркестровому виконанні.

Державний Гімн України транслюється державними телерадіоорганізаціями щороку 31 грудня після привітання Президента України та ударів годинника о 24 годині - в оркестрово-хоровому виконанні.

Державний Гімн України з дотриманням вимог цього Закону може транслюватись іншими телерадіоорганізаціями.

Стаття 4. Вимоги до офіційного використання Державного Гімну України

1. Виконання Державного Гімну України у випадках, передбачених статтею 3 цього Закону, має відповідати його офіційному тексту та еталонній музичній редакції і відбуватись із дотриманням вимог цього Закону.

2. У випадках, передбачених частинами першою та другою статті 3 цього Закону, Державний Гімн України може виконуватись в оркестровому, хоровому, оркестрово-хоровому, ансамблевому або сольному виконанні як безпосередньо, так і з використанням засобів звуко- та відеозапису, теле- та радіотрансляції.

3. Під час виконання Державного Гімну України присутні слухають його стоячи, чоловіки - без головних уборів.

4. У разі виконання Державного Гімну України під час офіційної церемонії підняття Державного Прапора України присутні повертаються обличчям до Державного Прапора України.

5. Військовослужбовці під час виконання Державного Гімну України дотримуються вимог, встановлених військовими статутами.

Стаття 5. Неофіційне використання Державного Гімну України

1. Державний Гімн України може використовуватись громадянами України під час урочистих та святкових заходів, а також в інших випадках.

2. Державний Гімн України може бути використаний у музичних та інших творах мистецтва повністю або частково.

3. Неофіційне використання Державного Гімну України не повинно носити характер наруги над ним.

Стаття 6. Обмеження щодо використання Державного Гімну України

1. Забороняється повне або часткове відтворення тексту та/або музики Державного Гімну України в гімнах адміністративно-територіальних одиниць, територіальних громад, політичних партій та інших об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій.

2. Забороняється використання або імітування звучання Державного Гімну України у рекламі.

Стаття 7. Відповідальність за порушення законодавства про Державний Гімн України

1. Порушення вимог цього Закону щодо офіційного використання Державного Гімну України, а також наруга над Державним Гімном України тягнуть за собою відповідальність згідно із законами України.

Стаття 8. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через шістдесят днів після дня його опублікування.

2. Визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про Державний Гімн України" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 24, ст. 163).

3. Кабінету Міністрів України протягом шістдесяти днів з дня опублікування цього Закону забезпечити офіційне видання тексту Державного Гімну України у редакції, встановленій цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос