Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной границе Украины" (относительно закрепления правового статуса и режима прилегающей зоны Украины)

Проект закона Украины от 30.11.2010 № 7407
Дата рассмотрения: 30.11.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державний кордон України" (щодо закріплення правового статусу та режиму прилеглої зони України)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про державний кордон України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 2, ст. 5) такі зміни:

Доповнити Закон новою статтею 51 "Прилегла зона" такого змісту:

"Стаття 51. Прилегла зона України

1. Прилегла зона України - морський район поза межами територіального моря України, що прилягає до нього, зовнішня межа якого перебуває на відстані 24 морських миль, відлічених від тих самих вихідних ліній, що і територіальне море України.

2. Делімітація прилеглої зони між Україною та державами, узбережжя яких протилежні або суміжні з узбережжям України, здійснюється відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

3. У прилеглій зоні здійснюється контроль, необхідний для:

запобігання порушенням у межах території України, включаючи її територіальне море, митних, фіскальних, імміграційних і санітарних норм, установлених законами та іншими нормативно-правовими актами;

вирішення питань про відповідальність за порушення зазначених норм, вчинені у межах території України, включаючи її територіальне море, а також питань, що пов'язані з настанням інших юридичних наслідків.

4. Дослідження археологічних та історичних об'єктів культурної спадщини у прилеглій зоні проводяться лише за дозволом центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини в порядку, встановленому законодавством".

II. Цей Закон набирає чинності з моменту його опублікування.

III. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:

- привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

- забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос