Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 48 Хозяйственного процессуального кодекса Украины (относительно оплаты за проведение судебной экспертизы)

Проект закона Украины от 22.11.2010 № 7396
Дата рассмотрения: 22.11.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 48 Господарського процесуального кодексу України (щодо оплати за проведення судової експертизи)

Верховна Рада України постановляє:

I. Статтю 48 Господарського процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради, 2005, N 35-36, N 37, ст. 446) викласти у наступній редакції:

"Стаття 48. Визначення розміру сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи та послуги перекладача

Витрати, пов'язані з переїздом до іншого населено пункту перекладача, експерта, наймання ними житла, а також проведення судових експертиз несе сторона, яка заявила клопотання про залучення перекладача та проведення судової експертизи.

Кошти на оплату судової експертизи вносяться стороною, яка заявила клопотання про проведення експертизи. Якщо клопотання про проведення експертизи заявлено обома сторонами, витрати на її оплату несуть обидві сторони порівну.

У разі неоплати судової експертизи у строк, встановлений судом, суд скасовує ухвалу про призначення судової експертизи.

Якщо клопотання про проведення експертизи, залучення перекладачів здійснюється за ініціативою суду, а також у разі звільнення від сплати судових витрат або зменшення їх розміру відповідні витрати компенсуються за рахунок Державного бюджету України в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Граничний розмів компенсації витрат, пов'язаних із залученням перекладачів та проведення судових експертиз, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Витрати, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначаються у порядку, встановленому Законом України "Про адвокатуру".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити видання нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос