Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 18 Закона Украины "О Высшем совете юстиции" (относительно прекращения полномочий члена Высшего совета юстиции)

Проект закона Украины от 13.09.2010 № 7122
Дата рассмотрения: 13.09.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 18 Закону України "Про Вищу раду юстиції" (щодо припинення повноважень члена Вищої ради юстиції)

Верховна Рада України постановляє:

I. Після частини другої статті 18 Закону України "Про Вищу раду юстиції" (Відомості Верховної Ради України, 1998, N 25, ст.146) доповнити новою частиною такого змісту:

"За наявності відомостей, які надійшли до Верховної Ради України, про порушення членом Вищої ради юстиції, який призначений Верховної Радою України, присяги або скоєння аморального вчинку, Верховна Рада України більшістю від конституційного складу приймає постанову про проведення перевірки таких відомостей. Така перевірка проводиться Комітетом Верховної Ради України, до предмету відання якого належить призначення на посади членів Вищої ради юстиції та припинення повноважень члена Вищої ради юстиції. За наслідками перевірки приймається одне з таких рішень:

1) про наявність підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції та звільнення його з посади;

2) про відсутність підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції та звільнення його з посади.

Рішення Комітету Верховної Ради України вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менше трьох четвертих від складу Комітету.

Рішення Комітету Верховної Ради України про наявність підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції та звільнення його з посади розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України, за наслідками якого шляхом відкритого фіксованого голосування більшістю голосів від конституційного складу Верховної Ради України, приймається постанова про припинення повноважень члена Вищої ради юстиції у зв'язку з порушенням присяги або скоєнням аморального вчинку.

У разі, якщо рішення Комітету Верховної Ради України про наявність підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції та звільнення його з посади не підтримано більшістю від конституційного складу, така особа продовжує виконувати повноваження члена Вищої ради юстиції.

Рішення Комітету Верховної Ради України про відсутність підстав для припинення повноважень члена Вищої ради юстиції та звільнення його з посади не розглядається на пленарному засіданні Верховної Ради України, а особа щодо якої проводилась перевірка продовжує виконувати повноваження члена Вищої ради юстиції".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова
Верховної Ради України

 
В. Литвин

Опрос