Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной помощи семьям с детьми" (относительно государственной помощи на воспитание ребенка с трехлетнего возраста до достижения им восемнадцати лет)

Проект закона Украины от 07.09.2010 № 7096
Дата рассмотрения: 07.09.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (щодо державної допомоги на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (2811-12) (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 20, ст. 102; 2005 р., NN 17-19, ст. 267; 2008 р., NN 5-8, ст. 78; 2009 р., N 7, ст. 70) наступні зміни:

1. Частину першу статті 3 доповнити пунктом четвертим:

"4) допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років;";

відповідно пункти чотири та п'ять частини першої статті 3 вважати пунктами п'ять і шість.

2. Доповнити Розділом IV-А "Допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років":

"Розділ IV-А "Допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років"

Стаття 151. Право на допомогу на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років

Право на допомогу на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює виховання дитини.

Допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років, призначена опікуну, вважається власністю дитини.

Стаття 152. Умови призначення допомоги на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років

Допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років виплачується щомісяця з дня призначення допомоги на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років включно. Усиновлювачам та опікунам допомога призначається не раніше, ніж з дня прийняття рішення про усиновлення або встановлення опіки.

Допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених (усиновлених, взятих під опіку) дітей у сім'ї, на виховання за якими надається допомога.

Призначення допомоги на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років особі, яка фактично виховує дитину, здійснюється за письмовою заявою цієї особи та на підставі свідоцтва про народження дитини чи рішення про усиновлення або встановлення опіки.

У разі настання смерті дитини допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років припиняється.

Допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років припиняється також у разі працевлаштування та виходу на роботу, одруження дитини.

Стаття 153. Розмір допомоги на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років

Допомога на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років надається щомісячно з трирічного віку до тринадцяти років у розмірі 250 гривень - на кожну дитину, з тринадцяти до вісімнадцяти років у розмірі 500 гривень - на кожну дитину у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України:

у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

розробити і затвердити порядок призначення державної допомоги на виховання дитини з трирічного віку до досягнення нею вісімнадцяти років.

 

Голова
Верховної Ради України

 
В. Литвин

Опрос