Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменения в статью 155 Уголовно-процессуального кодекса Украины (относительно обоснованности применения взятия под стражу)

Проект закона Украины от 06.09.2010 № 7084
Дата рассмотрения: 06.09.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення зміни до статті 155 Кримінально-процесуального кодексу України

Верховна Рада України постановляє:

1. Статтю 155 Кримінально-процесуального кодексу України викласти в такій редакції:

"Стаття 155. Взяття під варту

Взяття під варту як запобіжний захід може бути застосовано в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років, у разі неможливості застосування більш м'якого запобіжного заходу. У виняткових випадках взяття під варту як запобіжний захід може бути застосовано в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше п'яти років, за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) особа підозрюється у вчиненні двох і більше умисних злочинів або особа, яка має судимість за умисний злочин, підозрюється у вчиненні нового умисного злочину;

2) є докази того, що підозрюваний, обвинувачений або підсудний готується вчинити новий злочин;

3) підозрюваний, обвинувачений або підсудний не має постійного місця проживання на території України, або ухиляється від слідства чи суду, або не виконує своїх обов'язків у зв'язку із застосуванням до нього іншого запобіжного заходу;

4) заставодавець до виникнення підстав для звернення застави в дохід держави відмовився від взятих на себе зобов'язань щодо підозрюваного, обвинуваченого або підсудного, стосовно якого обрано як запобіжний захід заставу;

5) після обрання як запобіжного заходу особистої поруки, поруки громадської організації або трудового колективу, а також нагляду командування військової частини за військовослужбовцем поручитель не забезпечив належну поведінку підозрюваного, обвинуваченого або підсудного, взятого на поруки (під нагляд), або відмовився від взятих зобов'язань;

6) достовірно встановлені факти впливу підозрюваного, обвинуваченого або підсудного на учасників процесу.

У постанові (ухвалі) про взяття особи під варту обов'язково зазначаються обставини, на підставі яких прийнято таке рішення.

Місцями досудового ув'язнення для осіб, щодо яких як запобіжний захід обрано взяття під варту, є слідчі ізолятори. В окремих випадках ці особи можуть утримуватися в місцях тримання затриманих.

Місцями досудового ув'язнення для військовослужбовців, щодо яких як запобіжний захід обрано взяття під варту, є гауптвахти Військової служби правопорядку у Збройних Силах України або слідчі ізолятори. В окремих випадках військовослужбовці можуть утримуватися в місцях тримання затриманих.

Місцями досудового ув'язнення для осіб, хворих на туберкульоз, щодо яких як запобіжний захід обрано взяття під варту, є спеціалізовані протитуберкульозні заклади Міністерства охорони здоров'я України та Державної кримінально-виконавчої служби України.

У місцях тримання затриманих особи, взяті під варту, можуть утримуватися не більше сімдесяти двох годин. Якщо доставка ув'язнених у слідчий ізолятор або на гауптвахту Військової служби правопорядку у Збройних Силах України у цей строк неможлива через віддаленість або відсутність належних шляхів сполучення, вони можуть утримуватися в місцях тримання затриманих до десяти діб.

Якщо взяття під варту як запобіжний захід обрано стосовно особи, яка вчинила злочин під час відбування покарання в установі виконання покарань, така особа може бути поміщена в дисциплінарний ізолятор або карцер установи виконання покарань.

Порядок досудового ув'язнення визначається Законом України "Про попереднє ув'язнення" та цим Кодексом.".

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос