Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О почетном звании Украины "Город военной славы"

Проект закона Украины от 01.09.2010 № 7079
Дата рассмотрения: 01.09.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про почесне звання України "Місто військової слави"

Закон України в цілях увічнення пам'яті загиблих при захисті Вітчизни встановлює правові основи присвоєння містам України почесного звання України "Місто військової слави" (далі - звання "Місто військової слави").

СТАТТЯ 1. Присвоєння звання "Місто військової слави"

1.Звання "Місто військової слави" присвоюється містам України, на територіях яких або поблизу від яких в ході жорстоких битв захисники Вітчизни виявили мужність, стійкість та масовий героїзм, в тому числі містам України, яким присвоєно звання "Місто - герой".

2.Умови та порядок присвоєння містам України звання "Місто військової слави" визначаються Президентом України.

СТАТТЯ 2.Особливості правового положення міста, яке удостоєне звання "Місто військової слави"

1.Органи державної влади Автономної Республіки Крим, областей на території яких знаходиться місто, яке удостоєне звання "Місто військової слави", органи місцевого самоврядування цього міста у відповідності з чинним законодавством, нормативними правовими актами органів місцевого самоврядування наділяються правами і обов'язками по збереженню військово-історичної спадщини, розробки заходів, які спрямовані на патріотичне виховання громадян України.

2. Особливості правового положення міста, якому присвоєне звання "Місто військової слави", враховуються органами державної влади Автономної Республіки Крим, областей, органами місцевого самоврядування при організації і проведенні заходів по увічненню пам'яті загиблих при захисті Вітчизни.

3. В місті, яке удостоєне звання "Місто військової слави":

- встановлюється стела з відображенням герба міста і текстом Указу Президента України про присвоєння цього звання;

- проводяться урочисті заходи та святкові салюти 23 лютого (День захисника Вітчизни), 9 травня (День Перемоги); 28 жовтня (День визволення України), а також у День міста (День визволення міста від фашистських окупантів).

СТАТТЯ 3. Пропозиції про присвоєння звання "Місто військової слави"

1.Пропозиції про присвоєння звання "Місто військової слави" вносяться органами місцевого самоврядування, громадянами України та громадськими організаціями.

2.Громадяни та громадські організації пропозиції про присвоєння звання "Місто військової слави" вносять до місцевих органів самоврядування.

3.Органи місцевого самоврядування пропозиції про присвоєння звання "Місто військової слави" вносять до органів державної влади Автономної Республіки Крим та областей, які розглядають зазначені пропозиції та приймають рішення звернутися до Президента України з клопотанням про присвоєння звання "Місто військової слави", або відхиляють внесені пропозиції.

СТАТТЯ 4. Фінансування заходів, які пов'язані з присвоєнням звання "Місто військової слави"

Фінансування заходів, які пов'язані з присвоєнням звання "Місто військової слави" та увічнення пам'яті загиблих при захисті Вітчизни, здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, а також інших джерел.

ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова
Верховної Ради України

 
В. Литвин

Опрос