Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О введении налоговых каникул для малого бизнеса

Проект закона Украины от 13.08.2010 № 7037
Дата рассмотрения: 13.08.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про введення податкових канікул для малого бізнесу

Метою цього Закону є звільнення суб'єктів господарювання - фізичних осіб від оподаткування з метою стимулювання самозайнятості громадян України, а також забезпечення зайнятості працівників, звільнених внаслідок світової фінансово-економічної кризи.

Стаття 1. Визначення термінів

Терміни, що визначені цією статтею, застосовуються виключно у межах дії цього Закону:

податкові канікули - проміжок часу, протягом якого платники податків звільняються від сплати податків (зборів, обов'язкових платежів), що визначені цим Законом;

платники податків - фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність на самостійній основі без залучення найманих працівників.

Стаття 2. Особливості оподаткування

1. На період з моменту набрання чинності цим Законом до 31 грудня 2016 року платники податків при проведенні господарської діяльності за видами, визначеними частиною другою цієї статті звільняються від сплати:

1) податку на додану вартість;

2) податку з доходів фізичних осіб;

3) фіксованого податку;

4) плати (податку) за землю;

5) ринкового збору;

6) збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;

7) плати за патенти згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

На період дії Закону розмір страхових внесків, що перераховуються до солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, складає 25 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацами першим і другим пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування".

2. Установити, що положення Закону поширюється на платників податків, які здійснюють:

- виробництво товарів (крім підакцизних), сільськогосподарської продукції (її переробку);

- надання побутових послуг населенню.

Стаття 3. Питання, пов'язанні з адмініструванням діяльності платників податків (суб'єктів) та їх відповідальністю

1. Платники податків зобов'язані стати на податковий облік у органах державної податкової служби за місцем проживання (реєстрації), визначеному у паспорті.

2. Платники податків не зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій, а облік отриманих доходів здійснюється у книзі обліку доходів щоденно у разі здійснення фінансових операцій.

3. Платники податків щоквартально подають до органів державної податкової служби звіти про отримані доходи, що звільняються від оподаткування згідно з цим Законом, у терміни, встановлені законодавством для квартальної звітності.

4. У разі отримання органами державної податкової служби інформації з будь-яких джерел щодо проведення платником податків інших видів діяльності, ніж визначені у частині другій статті 2 цього Закону, та при підтвердженні такої інформації під час здійснення цими органами заходів державного нагляду (контролю) платники податків позбавляються права застосування норм цього Закону з дати складання акту перевірки.

Платник податків втрачає право на застосування норм цього Закону у разі його працевлаштування.

5. При виявлені фактів порушення норм цього Закону відповідно до частини четвертої цієї статті, платники податків вважаються такими, що ухилялися від оподаткування та несуть за такі дії відповідальність згідно з чинним законодавством.

Стаття 4. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2011 року.

2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

3. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос