Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно возобновления специального режима инвестиционной деятельности на территории города Шостки Сумской области)

Проект закона Украины от 20.07.2010 № 7005
Дата рассмотрения: 20.07.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо поновлення спеціального режиму інвестиційної діяльності на території міста Шостки Сумської області)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Законі України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Шостки Сумської області" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, N 10, ст. 112) з наступними змінами:

а) Статтю 3 доповнити частинами третьою та четвертою такого змісту:

"Держава гарантує стабільність встановленого цим Законом спеціального режиму інвестиційної діяльності на весь строк, визначений статтею 1 цього Закону.

Якщо внаслідок зміни законодавства України протягом періоду запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності змінюються податкові або митні пільги, передбачені статтею 6 цього Закону, на вимогу суб'єкта підприємницької діяльності, який реалізує інвестиційні проекти у пріоритетних видах економічної діяльності, застосовуються умови, що діяли на момент укладення договору (контракту) з виконавчим комітетом Шосткинської міської ради.".

б) Доповнити статтею 6 такого змісту:

"Стаття 6. Спеціальний режим інвестиційної діяльності

Спеціальний режим інвестиційної діяльності передбачає встановлення відповідно до цього Закону податкових і митних пільг для суб'єктів підприємницької діяльності, які зареєстровані на території міста Шостки і за укладеним з виконавчим комітетом Шосткинської міської ради договором (контрактом) реалізують на території міста Шостки у пріоритетних видах економічної діяльності інвестиційні проекти кошторисною вартістю, еквівалентною не менше ніж:

200 тис. доларів США - у харчовій промисловості та промисловості з переробки сільськогосподарської продукції, виробництві деревини та виробів з деревини, у сфері охорони здоров'я;

500 тис. доларів США - у будівництві, обробленні відходів, виробництві електроенергії тепловими електростанціями, виробництві та розподілі тепла;

1 млн. доларів США - у виробництві машин та устаткування, порошковій металургії та хімічному виробництві.

Спеціальний режим інвестиційної діяльності передбачає:

а) звільнення на період до здачі об'єкта інвестування в експлуатацію, але не більше ніж на п'ять років, від обкладення ввізним митом устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них (крім підакцизних товарів) і податком на додану вартість - устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них (крім підакцизних товарів) під час їх ввезення в України з метою використання виключно для реалізації інвестиційних проектів.

У разі нецільового використання зазначених устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них (крім підакцизних товарів), платник податку зобов'язаний збільшити податкове зобов'язання наслідками податкового періоду, в якому відбулося таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала б бути сплачена при ввезенні (пересиланні) на митну територію України таких товарів, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку, виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день збільшення податкового зобов'язання, за період від дати ввезення таких товарів на митну територію України до дати збільшення податкового зобов'язання, а також сплатити ввізне мито згідно з чинним законодавством.

Усі суб'єкти підприємницької діяльності, що реалізують інвестиційні проекти, щомісяця складають і подають звіт про цільове використання ними ввезених устаткування, обладнання та комплектуючих виробів до них відповідно до порядку, встановленого Державною податковою адміністрацією України та Державною митною службою України;

б) перелік та обсяги ввезення на митну територію України зазначених устаткування (обладнання) та комплектуючих до них є невід'ємною частиною інвестиційного проекту.

Під терміном "устаткування (обладнання)" слід розуміти машини (крім транспортних засобів), механізми, прилади, пристрої, призначені для використання у технологічному процесі, що здійснюється під час реалізації інвестиційного проекту.

Під терміном "комплектуючі до устаткування (обладнання)" слід розуміти частини, виготовлені згідно із самостійним комплектом документів і призначені для застосування у складі цього устаткування (обладнання);

2. Статтю 21 Закону України "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 19, ст. 259 з наступними змінами) доповнити частиною такого змісту:

"На період запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на території міста Шостки справляння ввізного мита здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Шостки Сумської області".

3. Пункт 11.12 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1997, N 21, ст.156 з наступними змінами) доповнити абзацом такого змісту:

"Установити, що на період запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на території міста Шостки Сумської області оподаткування операцій з ввезення (пересилання) на територію міста Шостки Сумської області товарів та інших предметів здійснюється з урахування особливостей, встановлених Законом України "Про спеціальний режим інвестиційної діяльності на території міста Шостки Сумської області".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос