Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно обращения взыскания на отдельные виды доходов)

Проект закона Украины от 04.03.2010 № 6144
Дата рассмотрения: 14.05.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо звернення стягнення на окремі види доходів)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 24, ст. 207; 2006 р., N 1, ст. 18; 2009 р., N 36-37, ст. 511):

1) статтю 70 доповнити частиною сьомою такого змісту:

"Звернення стягнення на державну соціальну допомогу, яка виплачується інвалідам, здійснюється відповідно до Законів України Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам";

2) частину першу статті 73 доповнити пунктом 14 такого змісту:

"14) надбавку на догляд.

3) Перелік видів майна громадян, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами (додаток до цього Закону), доповнити пунктами 8 та 9 такого змісту:

"8. Технічні та інші засоби реабілітації інвалідів, автомобіль, яким забезпечено інваліда через органи соціального захисту населення.

9. Квартиру, будинок з господарськими будівлями та прилеглою до нього земельною ділянкою, що належать на праві власності інваліду чи є його часткою у спільній власності, якщо інвалід постійно в ньому проживає і зареєстрований за цим місцем проживання".

2. У Законі України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 1, ст. 2; 2005 р., N 16, ст. 261)

1) у частині шостій статті 3 слова і цифри статті 4 - 17 цього Закону замінити словами і цифрами статті 4 - 14 та 15 - 17 цього Закону

2) доповнити статтею 14-1 такого змісту:

"Стаття 14-1. Звернення стягнення на державну соціальну допомогу

Звернення стягнення на державну соціальну допомогу провадяться в установленому законом порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріусів та інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до закону провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень.

При кожній виплаті державної соціальної допомоги може бути відраховано за рішеннями про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також втратою годувальника не більше як 33,3 відсотки державної соціальної допомоги, яка належить до виплати інваліду з дитинства I та II групи, та 50 відсотків державної соціальної допомоги, яка належить до виплати інваліду з дитинства III групи. З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більше як 20 відсотків державної соціальної допомоги".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня опублікування

2. Установити, що норми цього Закону поширюються на осіб, у яких зобов'язання щодо сплати аліментів виникло до його прийняття.

3. Кабінету Міністрів України у місячний термін привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос