Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на внесение изменений в законодательство Украины, ведущих к ухудшению условий функционирование украинского языка

Проект закона Украины от 02.03.2010 № 6129
Дата рассмотрения: 02.03.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про мораторій на внесення змін до законодавства України, що ведуть до погіршення умов функціонування української мови

Цей Закон спрямований на усунення передумов для згортання та обмеження використання української мови на території України, ревізії державного статусу української мови, як об'єднавчого елементу українського народу та мови міжнаціонального спілкування на території України. Закон також покликаний сформувати умови для ефективного функціонування стабільної політичної системи в інтересах української держави.

Стаття 1

Встановити мораторій на будь-які законодавчі зміни, що ведуть до погіршення умов функціонування української мови на території України визначені чинним законодавством.

Стаття 2

Погіршенням умов функціонування української мови на території Україні вважається:

1) Перегляд у будь-якій формі статусу української мови, як єдиної державної у розумінні статті 10 Конституції України.

2) Встановлення привілейованих умов у порівнянні з українською мовою для використання мов національних меншин чи іноземних мов на території України.

3) Будь-яке обмеження використання української мови на території України та дискримінація особи на ґрунті використання нею української мови, як мови професійного та особистого спілкування.

Стаття 3

Функції з нагляду за дотриманням даного закону покласти на Національну Раду України з питань телебачення і радіомовлення.

II. Цей закон набирає чинність з дня його опублікування

 

Голова
Верховної Ради України

 
В. М. Литвин

Опрос