Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной службе" (относительно контроля за уровнем профессиональной пригодности лиц, принимаемых на государственную службу)

Проект закона Украины от 02.03.2010 № 6127
Дата рассмотрения: 02.03.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" (щодо контролю за рівнем професійної придатності осіб, які приймаються на державну службу)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради, 1993, N 52, ст. 490) наступні зміни:

1. В абзаці другому статті 7 додати три нових пункти, які викласти в такій редакції:

"вносить на розгляд Кабінету Міністрів України проекти правил незалежної професійної атестації кандидатів, що претендують на посади державних службовців (далі - незалежної професійної атестації) та змін до них;

визначає предмети з яких проводиться незалежна професійна атестація для тієї чи іншої посади;

контролює проведення незалежної професійної атестації.".

2. Додати нову статтю 15-1, яку викласти в такій редакції:

"Стаття 15-1. Незалежна професійна атестація кандидатів, що претендують на посади державних службовців

Особа, яка не має статусу державного службовця, при зайнятті посади в державних органах та їх апараті проходить незалежну професійну атестацію. До проходження незалежної професійної атестації ця особа вважається такою, що тимчасово займає відповідну посаду в державному органах чи його апараті. Заробітна плата такого працівника складається виключно з посадового окладу.

Незалежна професійна атестація проводиться один раз на шість місяців спеціальною установою, яка визначається Кабінетом Міністрів України. Місцем проведення незалежної атестації не може бути адміністративно-територіальна одиниця, де перебуває державний орган, в якому особа претендує зайняти посаду державного службовця.

Правила проведення незалежної професійної атестації та особливості участі в ній регулюються Положенням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

До переліку предметів, з яких проводитиметься незалежна професійна атестація обов'язково включається державна мова та предмет, що визначений Головним управлінням державної служби при Кабінеті Міністрів України профільним для відповідної посади. Головним управлінням державної служби при Кабінеті Міністрів України може бути встановлено додаткові предмети з яких здійснюється незалежна професійна атестація для зайняття конкретних посад.

За проведенням незалежної професійної атестації можуть здійснювати спостереження громадські організації та представники навчальних закладів. До спостереження не можуть залучатись представники тих органів державної влади, на посади в яких претендують особи, що проходять незалежну професійну атестацію.

В разі не проходження особою незалежної професійної атестації вона визнається такою, що не відповідає займаній посаді і звільняється з неї. Ці особи не мають права претендувати на тимчасове зайняття посад у державній службі до проходження ними незалежної професійної атестації.

Особливості участі у незалежній професійній атестації осіб, які не займають тимчасових посад у державних органах чи їх апараті, визначаються Правилами проведення незалежної професійної атестації".

3. Абзац перший статті 17 викласти в новій редакції:

"Громадяни України, які вперше зараховуються на державну службу, після проходження незалежної професійної атестації приймають Присягу такого змісту".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос