Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в статью 516 Гражданского кодекса Украины (относительно права физических лиц - заемщиков на выкуп собственного долга у коллекторов по цене, которую оплатил коллектор банку)

Проект закона Украины от 14.12.2009 № 5434
Дата рассмотрения: 14.12.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення доповнень до статті 516 Цивільного кодексу України (щодо права фізичних осіб - позичальників на викуп власного боргу у колекторів за ціною, яку сплатив колектор банку)

Верховна Рада України постановляє:

I. Доповнити статтю 516 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003, NN 40-44, ст. 356 із подальшими змінами) частиною третьою наступного змісту:

"3. У випадку заміни кредитора у зобов'язанні, що виникло з кредитного договору, позичальником у якому є фізична особа (фізична особа - підприємець), такий позичальник має право викупити право вимоги за ціною відступлення такого права первісним кредитором (банк або інша фінансова установа).

Первісний кредитор (банк або інша фінансова установа) зобов'язаний надати на вимогу позичальника належним чином завірену копію договору про відступлення права вимоги.

У разі відмови нового кредитора відступити позичальнику право вимоги, позичальник має право звернутись до суду з позовом про переведення на нього прав та обов'язків покупця за ціною, за якою право вимоги було відступлено первісним кредитором (банк або інша фінансова установа).".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України, Національному банку України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону.

 

Голова
Верховної Ради України

 
В. М. Литвин

Опрос