Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Государственном Гимне Украины

Проект закона Украины от 10.07.2009 № 4811
Дата рассмотрения: 10.07.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про Державний Гімн України

Цим Законом відповідно до Конституції України затверджуються слова Державного Гімну України та встановлюється порядок його виконання, офіційного використання і правового захисту.

Стаття 1. Державний Гімн України

1. Державний Гімн України є державним символом України.

2. Державний Гімн України - національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:

"Ще не вмерла України і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля. Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу, І покажем, що ми, браття, козацького роду".

Стаття 2. Еталонна музична редакція Державного Гімну України

1. Еталонною музичною редакцією Державного Гімну України є музична редакція М. Скорика та Є. Станковича в тональності сі-бемоль мажор.

Нотний матеріал еталонної музичної редакції Державного Гімну України видається у вигляді клавіру, хорової партитури, партитури для симфонічного оркестру та хору, для симфонічного оркестру, партитури для малого, середнього і великого складу духового оркестру.

2. Текст і ноти примірника еталонної музичної редакції Державного Гімну України постійно зберігаються у Верховній Раді України.

3. Видання офіційного тексту і нот еталонної музичної редакції Державного Гімну України здійснюється на замовлення Кабінету Міністрів України.

Стаття 3. Порядок виконання Державного Гімну України

1. Державний Гімн України виконується в оркестровому, хоровому, оркестрово-хоровому, ансамблевому або сольному виконанні як безпосередньо, так і з використанням засобів звукозапису та звуковідтворення.

2. Виконання Державного Гімну України має відповідати текстові та еталонній музичній редакції Державного Гімну України.

3. Під час виконання Державного Гімну України на офіційних або урочистих заходах присутні слухають його стоячи, чоловіки - без головних уборів.

4. У разі виконання Державного Гімну України під час офіційної церемонії підняття Державного Прапора України присутні повертаються обличчям до Державного Прапора України.

5. Військовослужбовці під час виконання Державного Гімну України дотримуються вимог, установлених військовими статутами.

Стаття 4. Офіційне використання Державного Гімну України

1. Урочисті та офіційні заходи загальнодержавного значення повинні розпочинатися та закінчуватися виконанням Державного Гімну України.

2. Державний Гімн України виконується під час:

офіційної церемонії підняття Державного Прапора України;

відкриття та закриття урочистого засідання Верховної Ради України з приводу складення присяги Українському народові новообраним Президентом України;

відкриття та закриття сесій Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад;

складення присяги перед Верховною Радою України народними депутатами України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, членами Кабінету Міністрів України, суддями Конституційного Суду України, членами Вищої ради юстиції, членами Центральної виборчої комісії;

складення присяги перед Президентом України суддями судів загальної юрисдикції;

проведення військових ритуалів у випадках, передбачених військовими статутами.

3. Державний Гімн України виконується також під час:

проведення загальнодержавних фізкультурно-спортивних заходів та всеукраїнських спортивних змагань;

державних, офіційних та робочих візитів в Україну глав іноземних держав, глав парламентів і урядів іноземних держав, а також керівників міжнародних організацій - відповідно до дипломатичного протоколу;

урочистого відкриття та закриття навчального року, проведення інших урочистих заходів навчальними закладами;

в інших випадках, передбачених законом.

4. Державний Гімн України з дотриманням вимог цього Закону може виконуватися під час відкриття пам'ятників і пам'ятних знаків, присвячених знаменним подіям в історії України, національним і державним діячам України, видатним особистостям, а також під час урочистих або святкових заходів, що проводяться органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, політичними партіями, професійними спілками, іншими об'єднаннями громадян та фізичними особами.

Стаття 5. Трансляція Державного Гімну України телерадіоорганізаціями

1. Державний Гімн України транслюється державними телерадіоорганізаціями щодоби перед початком мовлення та після його завершення. Перед початком мовлення Державний Гімн України транслюється в оркестрово-хоровому виконанні, а після його завершення - в оркестровому виконанні.

2. Телетрансляція Державного Гімну України здійснюється на тлі відеозаставки із зображенням Державного Прапора України і Державного Герба України.

3. Державний Гімн України транслюється також щороку 31 грудня після привітання Президента України та ударів годинника о 24 годині - в оркестрово-хоровому виконанні.

4. Державний Гімн України з дотриманням вимог, установлених цим Законом, може транслюватися іншими телерадіоорганізаціями.

Стаття 6. Використання Державного Гімну України в музичних та інших творах мистецтва

1. Державний Гімн України з дотриманням вимог цього Закону може бути використаний у музичних та інших творах мистецтва повністю або частково.

Стаття 7. Правовий захист Державного Гімну України

1. Державний Гімн України є власністю держави і не належить до об'єктів авторського права.

2. Не допускається використання або імітування звучання Державного Гімну України у рекламі.

3. Використання Державного Гімну України не за призначенням, спотворення його тексту чи музики, а також його довільна інтерпретація забороняється.

Стаття 8. Відповідальність за порушення законодавства про Державний Гімн України

1. Відповідальність за дотримання вимог цього Закону щодо офіційного використання Державного Гімну України несуть керівники органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

2. Публічна наруга над Державним Гімном України, будь-які інші прояви неповаги та зневажливого ставлення до нього, а також порушення установлених цим Законом вимог щодо офіційного використання Державного Гімну України тягнуть за собою відповідальність згідно із законом.

Стаття 9. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Визнати таким, що втратив чинність, Закон України "Про Державний Гімн України" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 24, ст. 163).

____________

Опрос