Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Государственном Флаге Украины

Проект закона Украины от 08.07.2009 № 4782
Дата рассмотрения: 08.07.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про Державний Прапор України

З метою виховання національної свідомості та поваги до Державних символів, Цим законом, встановлюється опис Державного Прапора України, як офіційного Державного символу України, та регламентується порядок його встановлення та використання.

Стаття 1

Державний Прапор України являється офіційним державним символом України.

Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг верхнього синього і нижнього жовтого кольорів. Відношення ширини прапора до його довжини 2:3.

Стаття 2

Державний Прапор України піднятий постійно на будівлях:

- Секретаріату Президента України;

- Верховної Ради України;

- Кабінету Міністрів України;

- Конституційного Суду України;

- Верховного Суду України;

- Генеральної прокуратури України;

- Національного Банку України;

- Центральної виборчої комісії України;

- Резиденції Уповноваженого Верховної Ради з прав людини;

- Міністерствах і відомствах України;

- прокуратури Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, міських, районних, міжрайонних а також інших прирівняних до них прокуратури;

- Центрального управління Служби безпеки України, підпорядкованих йому регіональних органів, Служби безпеки Автономної Республіки Крим, а також на навчальних, науково-дослідних та інших закладів Служби безпеки України;

- системи судів загальної юрисдикції;

Державний Прапор України піднятий постійно на будівлях органів державної влади України, сільських, селищних, міських, районних та обласних радах та їх виконавчих органів.

Забороняється підняття прапорів іноземних держав на вищевизначених будівлях.

Стаття 3

Державний Прапор України, вивішується на будівлях громадських об'єднань, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, а також на житлових будинках в дні державних свят України.

Державний Прапор України піднімається на будівлях дипломатичних представництв, консульських установах, резиденціях голів дипломатичних представництв і консульських установ, а також на інших будівлях офіційних представництв України за її кордонами;

Державний Прапор України встановлюється на транспортних засобах Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, голів дипломатичних представництв і консульських установ за кордонами України.

Державний Прапор України піднімається на суднах, що є державною власністю або перебувають у власності фізичної особи -громадянина України, а також юридичної особи, та зареєстровані в Україні в порядку визначеному законом.

Стаття 4

Державний Прапор України постійно встановлений:

- в робочому кабінеті Президента України, а також в інших приміщеннях, призначених для проведення офіційних церемоній, за участю Президента України;

- в залах засідань Верховної Ради, Уряду, а також судових засідань;

- в робочому кабінеті Голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра України, Голови Секретаріату Президента України, Голови Конституційного Суду України, Голови Верховного Суду України, Генерального прокурора України, Голови Національного Банку України, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, Голови Центральної виборчої комісії, керівників органів виконавчої влади, суддів, прокурорів, а також глав дипломатичних представництв, консульських установ та інших офіційних представництв України за кордоном, в тому числі офіційних представників при міжнародних організаціях.

- в залах засідань сільських, селещних, міських, районних та обласних рад;

Стаття 5

Державний Прапор України піднімається або встановлюється, під час офіційних церемоній та інших урочистих заходів, які проводяться органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Стаття 6

В дні трауру у верхній частині держака Державного Прапора України, кріпиться чорна стрічка. Чорна стрічка, довжина якої рівна довжині прапора, зав'язується у верхній частині прапора навпіл.

Державний Прапор України, піднятий на флагштоці, приспускається до половини піднятої висоти.

Під час траурних церемоній, що передбачають віддання військових почестей, померлому (загиблому) громадянину України, труну з тілом покійного накривається полотнищем Державного Прапора України. Перед похованням полотно Державного Прапора України згортається і передається рідним або близьким родичам покійного.

Стаття 7

Державний Прапор України, не може використовуватись в якості геральдичної основи прапорів підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності.

Стаття 8

При одночасному піднятті Державного Прапора України, і прапора громадського об'єднання або підприємств, установ чи організацій, незалежно від форми власності, Державний прапор України розташовується з лівої сторони від іншого прапора, якщо стояти до них лицем. При одночасному підйомі непарної кількості прапорів, Державний Прапор України розташовується в центрі, а при парному (більше двох) - лівіше центру.

При одночасному підйомі Державного Прапора України і прапорів підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, їх розмір не повинен перевищувати розмір Державного Прапора України, а висота підняття Державного Прапора України, не може бути меншою висоти підняття інших прапорів.

Стаття 9

Зображення Державного Прапора України, може бути покладено в якості елементу, або геральдичної основи державних нагород України.

Зображення Державного Прапора, не може бути покладено в основу емблем політичних партій.

Стаття 10

Органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, крім Державного Прапора України, можуть використовувати офіційно затверджені на їх території прапор області, міста чи району, Автономної Республіки Крим.

Стаття 11

Використання Державного Прапора України всупереч даному законові, а також наруга над Державним Прапором України, як Державним символом, тягне за собою відповідальність передбачену чинним законодавством України.

Законодавством України, може бути встановлена відповідальність і за інші випадки незаконного використання Державного Прапора України.

Стаття 12

Днем Державного Прапора України визнається 23 серпня.

Даний закон набирає сили з моменту його офіційного оприлюднення.

____________

Опрос