Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Гражданский кодекс Украины (относительно срока действия доверенности на совершение сделок относительно земельного участка)

Проект закона Украины от 08.07.2009 № 4781
Дата рассмотрения: 08.07.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо терміну дії довіреності на вчинення правочинів щодо земельної ділянки)

Верховна Рада України постановляє:

I. Статтю 245 Цивільного кодексу України доповнити новою частиною другою такого змісту:

"2. Довіреність на вчинення правочинів щодо земельної ділянки, власником якої є одна чи декілька фізичних осіб, повинна бути нотаріально посвідчена."

У зв'язку з цим частини другу - п'яту статті 245 вважати відповідно частинами третьою-шостою.

II. Статтю 247 Цивільного кодексу України викласти у такій редакції:

"247. Строк довіреності

1. Строк дії довіреності встановлюється у довіреності і не може перевищувати п'яти років з моменту її видачі. Якщо строк у довіреності не зазначений, вона зберігає силу протягом п'яти років з дня її вчинення.

2. Строк дії довіреності на вчинення правочинів щодо земельної ділянки, власником якої є одна чи декілька фізичних осіб, повинна бути нотаріально посвідчена.

3. Строк довіреності, виданої в порядку передоручення, не може перевищувати строку основної довіреності, на підставі якої вона видана.

4. Посвідчена нотаріусом довіреність, що призначається для вчинення дій за кордоном і не містить вказівки про строк її чинності, зберігає силу до її скасування особою, яка видала довіреність.

5. Довіреність, у якій не вказана дата її вчинення, є нікчемною".

III. Статтю 1001 Цивільного кодексу України доповнити частиною другою такого змісту:

"2. Строк дії договору доручення, предметом якого є вчинення юридичних дій щодо приватної земельної ділянки сільськогосподарського призначення, власником якої є одна чи декілька фізичних осіб, встановлюється у договорі доручення і не може перевищувати трьох років з моменту його укладення. Якщо строк у такому договорі не зазначений, він зберігає силу протягом трьох років з дня укладення договору."

IV. Установити, що видані (укладені) до моменту набрання чинності цим законом довіреності та договори доручення, предметом яких є вчинення юридичних дій щодо земельної ділянки, власником якої є одна чи декілька фізичних осіб, і які не містять встановленого строку їх дії, вважаються припиненими через три роки з дати набуття чинності цим законом.

V. Кабінету міністрів України у 2-х місячний термін підготувати по подати на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення відповідних змін, які випливають із цього закону, до Закону України "Про нотаріат" та до діючих норм законодавства з питань землекористування, та привести свої рішення у відповідність з цим законом.

VI. Закон вступає в силу з моменту його офіційного оприлюднення.

____________

Опрос