Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые Законы Украины (относительно временной надбавки к действующим ставкам ввозной пошлины)

Проект закона Украины от 06.07.2009 № 4767
Дата рассмотрения: 07.07.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких Законів України (щодо тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита)

У зв'язку з рішенням Конституційного Суду України від 23 червня 2009 року у справі щодо тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита та з метою покращання процедури встановлення, зміни та скасування тимчасової надбавки, Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких Законів України:

1. У пункті 3 статті 3 "Прикінцеві положення" Закону України "Про Митний тариф України" (Відомості Верховної Ради України, 2001, N 24, ст. 125):

1) У підпункті 3.3:

речення друге та третє викласти у такій редакції:

"Законопроекти, подані Кабінетом Міністрів України щодо запровадження чи скасування тимчасової процедури, зміни розміру тимчасової надбавки, у тому числі внаслідок консультацій, проведених за встановленими правилами у межах Комітету з питань обмеження платіжного балансу СОТ, включаються до порядку денного найближчого пленарного засідання Верховної Ради України позачергово без голосування. Законопроекти з цих питань, подані іншими суб'єктами права законодавчої ініціативи, розглядаються за наявності висновку Кабінету Міністрів України за процедурою, передбаченою Регламентом Верховної Ради України.

2) у підпункті 3.4 слова "на його підставі - постановою" замінити словом "законом";

3) підпункт 3.5 виключити;

4) підпункт 3.6 викласти у такій редакції:

"3.6. Тимчасова процедура запроваджується на період, який не перевищує граничний строк у дванадцять поточних календарних місяців (далі - граничний строк), починаючи з місяця, в якому закон про запровадження тимчасової процедури набирає чинність. Якщо оцінка стану і перспектив платіжного балансу свідчить про подальшу наявність підстав для продовження тимчасової процедури (стан платіжного балансу України надалі залишається критичним), то Кабінет Міністрів України має право подати на розгляд Верховної Ради України проект закону про поширення дії тимчасової процедури на наступний період, що не перевищує граничний строк, та/або про зміну розміру тимчасової надбавки. У разі прийняття такого проекту як закону, відновлюється порядок нотифікації Комітету з питань обмеження платіжного балансу СОТ та консультацій у його межах".

2. Абзац восьмий частини другої статті 9 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991, N 29, ст. 377) виключити.

3. Статтю 20 Закону України "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України, 1992, N 19, ст. 259) виключити.

4. У пункті 2 Розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України з метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку із світовою фінансовою кризою" (від 4 лютого 2009 року N 923-VI):

1) слова "у першому реченні підпункту" замінити словами "у підпункті";

2) слова "частині другій статті 2, а також статті 3 цього Закону" - виключити;

3) слова "та на строк, встановлений підпунктом 3.6 пункту 3 "Прикінцевих положень" Закону України "Про Митний тариф України", але не менше шести місяців" замінити словами: "та на граничний строк, встановлений підпунктом 3.6 пункту 3 статті 3 "Прикінцеві положення" Закону України "Про Митний тариф України".

II. Прикінцеві положення

1.Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Уважається діючою тимчасова надбавка до ставок ввізного мита, встановлена відповідно до закону з урахуванням рішень Кабінету Міністрів України, прийнятих на підставі його норм, до набрання чинності рішенням Конституційним Судом України від 23 червня 2009 року N 15-рп/2009 у справі щодо тимчасової надбавки до діючих ставок ввізного мита. У подальшому перелік товарів, до яких застосовується тимчасова надбавка до ставок ввізного мита, та розмір такої надбавки, можуть бути зміненими виключно законом.

____________

Опрос