Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно временного наложения ограничений на некоторые операции в сфере ипотечных и залоговых отношений с целью минимизации последствий мирового финансового кризиса

Проект закона Украины от 11.06.2009 № 4654
Дата рассмотрения: 08.02.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо тимчасового накладення обмежень на деякі операції в сфері іпотечних та заставних відносин з метою мінімізації наслідків світової фінансової кризи

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про іпотеку" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, N 38, ст. 313 із наступними змінами) такі зміни:

В статті 47 розділу V частину восьму виключити.

В статті 47 розділу V додати нову частину восьму наступного змісту:

"Кінцеву ціну реалізації заставленого майна на прилюдних торгах вважати такою, що забезпечує вимоги заставодержателя до заставодавця в повному обсязі. Задоволення вимог інших кредиторів боржника, які мають зареєстровані у встановленому законодавством порядку права чи вимоги на реалізоване майно, відбувається в межах суми коштів, залучених від реалізації закладеного майна, на пропорційній основі відповідно до їх пріоритету та розміру.".

2. Внести до Закону України "Про заставу" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 47, ст. 642 із наступними змінами) такі зміни:

В статті 21 додати новий четвертий абзац наступного змісту:

"Ціну реалізації заставленого майна на аукціоні (публічних торгах) вважати такою, що забезпечує вимоги заставодержателя до заставодавця в повному обсязі. Задоволення вимог інших кредиторів боржника, які мають зареєстровані у встановленому законодавством порядку права чи вимоги на реалізоване майно, відбувається в межах суми коштів, залучених від реалізації закладеного майна, на пропорційній основі відповідно до їх пріоритету та розміру.".

Статтю 24 виключити.

3. Внести до Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, NN 40-44, ст. 356 із наступними змінами) такі зміни:

Частину 4 статті 591 викласти в новій редакції:

"4. Ціну реалізації заставленого майна на аукціоні (публічних торгах) вважати такою, що забезпечує вимоги заставодержателя до заставодавця в повному обсязі. Задоволення вимог інших кредиторів боржника, які мають зареєстровані у встановленому законодавством порядку права чи вимоги на реалізоване майно, відбувається в межах суми коштів, залучених від реалізації закладеного майна, на пропорційній основі відповідно до їх пріоритету та розміру.".

4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

5. Цей Закон діє до прийняття Верховною Радою України у зв'язку із стабілізацією фінансово-економічної ситуації в Україні рішення щодо втрати чинності положень цього Закону.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос