Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Земельный кодекс Украины и Закон Украины "Об охране земель" относительно выдачи и аннулирования специальных разрешений на снятие и перенесение плодородного слоя почвы

Проект закона Украины от 21.05.2009 № 4528
Дата рассмотрения: 05.10.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Земельного кодексу України та Закону України "Про охорону земель" щодо видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення родючого шару ґрунту

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У частині другій статті 168 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 3-4, ст. 27) слова "ґрунтового покриву" замінити словами "родючого шару ґрунту".

2. Закон України "Про охорону земель" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 39, ст. 349; 2009 р., N 47-48, ст. 719) доповнити статтею 371 такого змісту:

"Стаття 371. Спеціальний дозвіл на зняття та перенесення родючого шару ґрунту

Зняття та перенесення родючого шару ґрунту власниками та користувачами земельних ділянок, у тому числі орендарями, які проводять гірничодобувні, геологорозвідувальні, будівельні та інші роботи, здійснюється на підставі спеціального дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту, крім:

проведення робіт, пов'язаних з ліквідацією та запобіганням аварійним ситуаціям на об'єктах трубопровідного транспорту, підземних кабельних мережах енергозабезпечення;

переміщення родючого шару ґрунту в межах однієї і тієї самої земельної ділянки, наданої для:

ведення фермерського господарства;

ведення особистого селянського господарства;

будівництва і обслуговування індивідуального житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка);

ведення садівництва;

індивідуального дачного будівництва;

будівництва індивідуального гаража.

Спеціальний дозвіл на зняття та перенесення родючого шару ґрунту Держземінспекцією та її територіальними органами на підставі затвердженого в установленому законодавством порядку відповідного робочого проекту землеустрою щодо:

зняття та перенесення родючого шару ґрунту;

рекультивації порушених земель;

землювання малопродуктивних угідь.

Спеціальний дозвіл на зняття та перенесення родючого шару ґрунту видається безкоштовно.

Порядок видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Рішення про видачу чи відмову у видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту приймається у 30-денний строк з дня реєстрації заяви про видачу дозволу.

У видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту може бути відмовлено у разі:

подання не у повному обсязі документів, необхідних для видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту;

припинення на момент видачі спеціального дозволу на зняття та перенесення родючого шару грунту права власності чи права користування земельною ділянкою, відповідно до Земельного кодексу України;

якщо відповідним проектом землеустрою, на підставі якого передбачено зняття та перенесення родючого шару ґрунту, не визначені умови його зняття, збереження і використання.

Рішення про анулювання спеціального дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту приймається органом, який його видав.

Підставами для анулювання спеціального дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту є:

зміна власника чи користувача земельної ділянки;

визнання дозволу недійсним у судовому порядку;

невиконання власником та користувачем земельної ділянки, які отримали спеціальний дозвіл на зняття та перенесення родючого шару ґрунту, умов його зняття, збереження і використання, визначених у відповідному проекті землеустрою".

II. Цей Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування.

____________

Опрос