Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в Гражданский кодекс Украины (относительно поддержки заемщиков банков в условиях финансового кризиса)

Проект закона Украины от 16.04.2009 № 4382
Дата рассмотрения: 14.12.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення доповнень до Цивільного кодексу України (щодо підтримки позичальників банків в умовах фінансової кризи)

Верховна Рада України постановляє:

I. Цивільний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2003, NN 40-44, ст. 356 із подальшими змінами) доповнити статтею 10562 наступного змісту:

"Стаття 10562. Зміна кредитного договору у зв'язку із значним погіршенням фінансового становища позичальника - фізичної особи

1. У разі значного погіршення фінансового становища позичальника - фізичної особи (фізичної особи - підприємця), що виникло з об'єктивних причин, кредитний договір може бути змінений за згодою сторін або за рішенням суду.

2. Кредитний договір може бути змінений (реструктурований) шляхом:

1) продовження строку його дії;

2) зменшення щомісячних платежів;

3) надання позичальникові відстрочки погашення боргу зі зміною кінцевого строку погашення кредиту;

4) незастосування штрафних санкцій (пені, штрафи тощо) за реструктурованими кредитами;

5) конвертації валютного боргу за кредитним договором у гривневий, у порядку та за курсом, встановленим Національним банком України для такої конвертації;

6) зміни схеми нарахування відсотків тощо.

3. У випадку неукладення договору про внесення змін до кредитного договору протягом тридцяти днів з моменту отримання банком заяви позичальника з пропозицією про такі зміни, позичальник має право звернутись до суду з позовом про зміну кредитного договору.

4. Кредитний договір може бути змінений за рішенням суду на вимогу позичальника - фізичної особи (фізичної особи - підприємця) у разі значного погіршення фінансового становища такого позичальника, що виникло з об'єктивних причин, та в інших випадках, встановлених договором або законом.

5. Кредитний договір вважатиметься зміненим з дня набрання законної сили рішенням суду.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України, Національному банку України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону.

 

Голова
Верховної Ради України

 
В. М. Литвин

Опрос