Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины по вопросам деятельности Национального банка Украины (относительно отстранения Председателя Национального банка и исполнения его обязанностей)

Проект закона Украины от 24.01.2009 № 3649
Дата рассмотрения: 24.01.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України з питань діяльності Національного банку України (щодо відсторонення Голови Національного банку та виконання його обов'язків)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про Національний банк України" такі зміни:

1. Статтю 18 доповнити новими частинами в такій редакції:

"Голова Національного банку України відстороняється від виконання обов'язків Верховною Радою України більшістю від конституційного складу у разі наявності сукупності таких умов:

1) Верховна Рада України більшістю від конституційного складу визнала дії Національного банку України такими, що не забезпечують виконання основної конституційної функції - стабільності грошової одиниці;

2) Верховна Рада України висловила недовіру Голові або всьому складу Правління Національного банку України та звернулась до Президента України з вимогою про внесення подання про звільнення з посади Голови Національного банку України;

3) Президент України протягом тижня з дня отримання повторного звернення Верховної Ради України не вніс подання про звільнення з посади Голови Національного банку України.

У разі відсторонення Голови Національного банку від виконання обов'язків Верховна Рада України, визначає більшістю від конституційного складу особу, на яку покладає виконання обов'язків Голови Національного банку України.

З моменту прийняття Верховною Радою України рішення щодо відсторонення Голови Національного банку України, обов'язки та повноваження Голови Національного банку України, визначені цим Законом, припиняються та переходять до особи, на яку покладено тимчасове виконання обов'язків Голови Національного банку України.

Виконуючий обов'язки Голови Національного банку України виконує покладені обов'язки до призначення Голови Національного банку України.".

2. Частину 13 статті 10 викласти в такій редакції:

"Повноваження Голови Національного банку як члена Ради Національного банку достроково припиняються у зв'язку з його відставкою, при звільнені або відсторонені його від посади за інших причин, визначених цим Законом.".

II. Доповнити Закон України "Про тимчасове виконання обов'язків посадових осіб, яких призначає на посаду за згодою Верховної Ради України Президент України або Верховна Рада України за поданням Президента України" новою статтею у такій редакції:

"Стаття 4. У разі відсторонення від посади Голови Національного банку України, визначення особи, на яку покладається виконання обов'язків Голови Національного банку України та строк виконання покладених обов'язків, регулюється Законом України "Про Національний банк України".

III. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 
В. М. ЛИТВИН

Опрос