Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Украины (относительно противодействия распространению детской порнографии)

Проект закона Украины от 08.10.2008 № 3271
Дата рассмотрения: 25.05.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо протидії розповсюдженню дитячої порнографії)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни у Закон України "Про захист суспільної моралі" (N 1296-IV від 20 листопада 2003 року)

1. У статті 1. Визначення термінів

а) абзац 4 викласти у такій редакції:

"обіг продукції сексуального характеру - виготовлення (виробництво), зберігання, реклама, розповсюдження, в тому числі торгівля, купівля і обмін такої продукції у будь-якій формі, у тому числі через інформаційно-телекомунікаційні системи, ввезення, вивезення та транзит через територію України, поштова пересилка продукції сексуального характеру;"

б) після абзацу 7 доповнити статтю новим абзацом 8, такого змісту:

"продукція порнографічного характеру, створена за участю дитини або з використанням її образу - будь-які матеріальні об'єкти, предмети, друкована, аудіо-, відеопродукція, в тому числі реклама, повідомлення та матеріали, продукція засобів масової інформації, електронних засобів масової інформації, змістом яких є будь-яке зображення у будь-який спосіб дитини чи особи в сценічному образі дитини, що здійснює реальні або змодельовані сексуальні дії, або будь-яке зображення статевих органів дитини";

в) абзаци 8 - 12 вважати відповідно абзацами 9 - 13.

2. Статтю 7 доповнити новими абзацами 5 - 6 наступного змісту:

"виготовлення (виробництво), розповсюдження або передача, здобуття (купівля, обмін) та зберігання продукції порнографічного характеру, створеної за участю дитини або з використанням її образу, з метою розповсюдження за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем

пропонування або надання доступу до продукції порнографічного характеру, створеної за участю дитини або з використанням її образу, за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем".

II. Внести до Закону України "Про телекомунікації" (ВВР, 2004, N 12, ст. 155) такі доповнення:

1. Статтю 33 доповнити новою частиною 3 наступного змісту:

"3. Споживачі телекомунікаційних послуг зобов'язані у разі виявлення в інформаційно-телекомунікаційних системах, в тому числі в мережі інтернет, інформації та даних, пов'язаних з насильством, порнографію, проявами расової і національної нетерпимості та тероризму, пропагандою наркотиків, порушенням прав інтелектуальної власності повідомляти про це провайдерів телекомунікацій і/або правоохоронні органи".

Відповідно частину 3 вважати частиною 4.

2. Частину 2 статті 39 доповнити новими абзацами 2-4 наступного змісту:

"На підставі мотивованого подання правоохоронних органів провайдери телекомунікаційних послуг зобов'язані вживати заходи з обмеження доступу своїх клієнтів до ресурсів, через які здійснюється розповсюдження незаконного інформаційного наповнення (контенту).

Провайдери комунікацій зобов'язані зберігати інформацію про всі з'єднання свого клієнта з ресурсами, доступ до яких надається зазначеним провайдером. Термін, порядок та повний перелік такої інформації встановлюється Кабінетом Міністрів України.

У разі виявлення порушення клієнтом законодавства України, у тому числі розповсюдження продукції порнографічного характеру із використанням дітей, провайдери телекомунікацій зобов'язані інформувати правоохоронні органи.".

III. Внести до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, N 25-26, ст. 131) наступні зміни:

1. Статтю 301 Кримінального кодексу України викласти у такій редакції:

"Стаття 301. Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів

1. Ввезення в Україну творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру з метою збуту чи розповсюдження або їх виготовлення, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, або їх збут чи розповсюдження, а також примушування до участі в їх створенні -

караються штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією порнографічних предметів та засобів їх виготовлення і розповсюдження.

2. Ті самі дії, вчинені щодо кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм порнографічного характеру, а також збут неповнолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, -

караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією порнографічної кіно- та відеопродукції, засобів її виготовлення і демонстрування.

3. Ввезення в Україну продукції порнографічного характеру, створеної за участю дитини або з використанням її образу, з метою збуту чи розповсюдження, перевезення чи інше переміщення з тією самою метою, виготовлення, збут чи розповсюдження, у тому числі шляхом надання доступу до такої продукції за допомогою інформаційно-телекомунікаційних систем, а також купівля, обмін та зберігання такої продукції у будь-який формі та у будь-який спосіб, -

караються штрафом від п'ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією порнографічної кіно- та відеопродукції, засобів її зберігання і демонстрування.

4. Збут неповнолітнім чи розповсюдження серед них творів, зображень та іншої продукції порнографічного характеру, створеної за участю дитини або з використанням її образу, -

караються штрафом від семисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до семи років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією порнографічної кіно- та відеопродукції, засобів її виготовлення і демонстрування.

5. Дії, передбачені частинами першою - четвертою цієї статті, якщо вони вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також примушування неповнолітніх до участі у створенні творів, зображень або кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм порнографічного характеру, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією порнографічних предметів, кіно- та відеопродукції, комп'ютерних програм, засобів їх виготовлення, розповсюдження і демонстрування."ю

IV. Прикінцеві положення

1. Цей закон набирає чинності з моменту його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України доручити у тримісячний термін з моменту вступу у дію цього Закону привести свої нормативно- правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 
В. ЛИТВИН

Опрос