Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины (относительно исполняющих обязанности председателей местных государственных администраций)

Проект закона Украины от 04.09.2008 № 3112
Дата рассмотрения: 04.09.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України (щодо виконуючих обов'язки голів місцевих державних адміністрацій)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про Кабінет Міністрів України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2008, N 25, ст. 241) такі зміни:

1. Доповнити частину другу статті 24 пунктом 1-1 такого змісту:

"1-1) призначення на посаду або звільнення з посади виконуючих обов'язки голів місцевих державних адміністрацій у випадках, передбачених чинним законодавством;".

2. Пункт 4 частини першої статті 44 доповнити абзацом третім такого змісту:

"пропозиції щодо кандидатур для призначення на посаду і звільнення з посади виконуючих обов'язки голів місцевих державних адміністрацій;".

У зв'язку з цим абзаци третій - шостий вважати абзацами четвертим - сьомим.

II. Внести до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1999, N 20-21, ст. 190) такі зміни:

1. У статті 8:

1) частину другу викласти в такій редакції:

"Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.";

2) частину четверту викласти в такій редакції:"Президент України приймає рішення про призначення на посаду або звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації у п'ятнадцятиденний термін з дня отримання подання Кабінету Міністрів України.";

3) доповнити статтю частинами п'ятою та шостою такого змісту:

"У разі відхилення Президентом України поданої кандидатури Кабінет Міністрів України призначає виконуючого обов'язки голови місцевої державної адміністрації.

Виконуючий обов'язки голови місцевої державної адміністрації має всі права та обов'язки, передбачені цим та іншими законами України для голів місцевих державних адміністрацій, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.".

У зв'язку з цим частину п'яту вважати частиною сьомою.

4) частину сьому після слів "державних адміністрацій" та перед словами "набувають повноважень" доповнити словами "та виконуючі обов'язки голів місцевих державних адміністрацій".

2. Доповнити статтю 34 частиною дев'ятою такого змісту:

"Недовіра, передбачена частинами сьомою та восьмою цієї статті, не може бути висловлена виконуючому обов'язки голови відповідної місцевої державної адміністрації. Обласна та районна ради можуть прийняти рішення про звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією звільнити виконуючого обов'язки відповідного голови місцевої державної адміністрації.".

III. Внести до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1997, N 24, ст. 170) такі зміни:

1. Частину першу статті 43 доповнити пунктом 29-1 такого змісту:

"29-1) прийняття рішення про звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією звільнити виконуючого обов'язки відповідного голови місцевої державної адміністрації;".

2. Частину другу статті 72 доповнити абзацом другим такого змісту:

"Районна, обласна рада може прийняти рішення про звернення до Кабінету Міністрів України з пропозицією звільнити виконуючого обов'язки голови відповідної місцевої державної адміністрації. Зазначене звернення може бути підставою для звільнення такого виконуючого обов'язки голови місцевої державної адміністрації.".

IV. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

____________

 

Опрос