Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О рекламе" (относительно приведения в соответствие с Европейской конвенцией о трансграничном телевидении)

Проект закона Украины от 28.08.2008 № 3081
Дата рассмотрения: 03.04.2009 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо приведення у відповідність до Європейської конвенції про транскордонне телебачення)

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., N 8, ст. 62, N 16, ст. 238; 2005 р., N 52, ст. 566; 2006 р., N 5-6, ст. 75, N 31, ст. 268; 2007 р., N 34, ст. 445; 2008 р., N 18, ст. 197) та N 800-VI від 25.12.2008 такі зміни:

1) статтю 1 після абзацу дев'ятнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:

"телепродаж - трансльована по телебаченню безпосередня публічна пропозиція укласти договір купівлі-продажу щодо визначеного товару".

У зв'язку з цим абзац двадцятий вважати абзацом двадцять першим;

2) доповнити статтею 51 такого змісту:

"51. Телепродаж

1. Телепродаж повинен містити необхідну, доступну, достовірну аудіовізуальну інформацію про товар, який пропонується.

2. Час мовлення та частка телепродажу протягом астрономічної доби та/або години включається та є складовою частиною часу мовлення, відведеного на рекламу та частки реклами, визначеної цим Законом, у фактичному обсязі мовлення протягом астрономічної доби та/або години телерадіоорганізаціями будь-якої форми власності.

3. На телепродаж поширюються вимоги, передбачені частинами третьою - п'ятою статті 13 цього Закону, які стосуються особливостей розміщення реклами на телебаченні.

4. Телепродаж не повинен спонукати дітей до купівлі чи оренди товарів";

3) у статті 13:

а) у частині другій слова та цифри "а впродовж виборчого процесу - 25 відсотків" виключити;

б) абзаци четвертий та п'ятий частини п'ятої викласти в такій редакції:

"Трансляція кіно- і телефільмів, якщо їх запланована тривалість перевищує 45 хвилин, може перериватися рекламою або будь-яким редакційним, авторським чи інформаційним матеріалом (включаючи анонси програм, передач) один раз на кожний повний 45-хвилинний період.

Подальші переривання дозволяються, якщо запланована тривалість трансляції перевищує не менш як на 20 хвилин два чи більше повні 45-хвилинні періоди";

4) статтю 21 після частини дванадцятої доповнити двома новими частинами такого змісту:

"13. Забороняється спонсорство теле- і радіопередач із використанням назв лікарських засобів, які надаються та розповсюджуються лише за приписом (рецептом) лікаря, та конкретних медичних

послуг, а саме: методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, застосування яких потребує спеціальних знань та підготовки.

14. Забороняється телепродаж лікарських засобів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, а також медичної техніки застосування якої потребує спеціальних знань та підготовки",

У зв'язку з цим частину тринадцяту вважати частиною п'ятнадцятою.

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

____________

 

Опрос