Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно дополнительных гарантий лицам, усыновившим детей)

Проект закона Украины от 12.05.2008 № 2465
Дата рассмотрения: 22.05.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо додаткових гарантій особам, які усиновили дітей)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кодексі законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 17.12.1971, N 50, стор. 375):

1) частину другу статті 42 доповнити пунктом 3 такого змісту:

"3) особам, які усиновили дитину";

У зв'язку з цим пункти 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 частини другої статті 42 вважати відповідно пунктами 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 частини другої статті 42.

2) назву статті 182 викласти у такій редакції:

"Відпустка для догляду за усиновленою дитиною";

3) статтю 182 доповнити частинами третьою та четвертою такого змісту:

"Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, віком понад три роки (якщо усиновлювачами є подружжя - одному з них на їх розсуд), надається одноразова оплачувана відпустка для догляду за усиновленою дитиною тривалістю 90 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.

Особа, яка усиновила дитину, має право на відпустку для догляду за усиновленою дитиною за умови, якщо звернення за наданням відпустки надійшло не пізніше трьох місяців з дня набрання законної сили рішенням про усиновлення дитини.";

4) частину другу статті 182-1 викласти у такій редакції:

"У разі усиновлення двох та більше дітей, або за наявності декількох підстав для надання цієї відпустки, її загальна тривалість не може перевищувати 14 календарних днів".

2. У Законі України "Про відпустки" (Відомості Верховної Ради України, 28.01.1997, N 2, ст. 4):

1) частину другу статті 19 викласти у такій редакції:

"У разі усиновлення двох та більше дітей, або за наявності декількох підстав для надання цієї відпустки, її загальна тривалість не може перевищувати 14 календарних днів";

2) частину першу статті 25 доповнити пунктом 18 такого змісту:

"18) особам, які усиновили дітей - тривалістю до 30 календарних днів щорічно".

3. У Законі України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" (Відомості Верховної Ради України, 01.09.2000, N 35, ст. 290) частину четверту статті 5 викласти у такій редакції:

"Для кожної дитини, яка входить до складу малозабезпеченої сім'ї, рівень забезпечення прожиткового мінімуму збільшується на 10 відсотків, а для кожної дитини, яка утримується матір'ю (батьком, усиновителем), що не перебуває в шлюбі, і запис про батька (матір) цієї дитини у Книзі реєстрації народжень провадиться в установленому порядку за вказівкою матері (батька), для кожної дитини, в якої один або обоє батьків є інвалідами I або II групи, та для кожної дитини, яка є усиновленою - на 20 відсотків".

4. У Законі України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (Відомості Верховної Ради України, 06.04.2001, N 14, ст. 71) абзац п'ятий статті 37 після слів "крові та її компонентів" доповнити словами "особам, які усиновили дітей".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набуває чинності з 1 січня 2009 року.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова
Верховної Ради України

  

Опрос