Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно определения порядка и сроков хранения некоторых категорий документов

Проект закона Украины от 18.04.2008 № 2402
Дата рассмотрения: 18.04.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення порядку та строків зберігання деяких категорій документів

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 31 - 32, ст. 263; 2005 р., N 16, ст. 257; 2006 p., N 26, ст. 210, N 27, ст. 234, N 37, ст. 310):

1) в абзаці восьмому статті 1 слова "для постійного зберігання" виключити;

2) статтю 15 викласти у такій редакції:

"Стаття 15. Зберігання реєстраційних справ

1. Реєстраційна справа зберігається у державного реєстратора протягом п'яти років з дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем. Після закінчення цього строку реєстраційні справи, не внесені на підставі результатів експертизи їх цінності до Національного архівного фонду, знищуються в установленому законодавством порядку.";

3) абзац сьомий частини третьої статті 16 викласти у такій редакції:

"зберігання відомостей про юридичних осіб або фізичних осіб - підприємців протягом 75 років з дати внесення запису про припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем;";

4) абзаци тридцять другий частини другої, останній частини третьої і вісімнадцятий частини четвертої статті 17 викласти у такій редакції:

"дата передачі реєстраційної справи до державної архівної установи (адреса її знаходження) або дата та номер акта про вилучення її для знищення".

2. Статтю 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" (Відомості Верховної Ради України, 1999 p., N 46 - 47, ст. 403) викласти у такій редакції:

"Стаття 42. Зберігання справ про страхові виплати

Справи про страхові виплати потерпілих на виробництві та заінтересованих осіб з усіма необхідними документами зберігаються в робочих органах виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків протягом 75 років після зняття застрахованої особи з обліку. Після закінчення строку зберігання справи про страхові виплати підлягають знищенню в установленому законодавством порядку.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

____________

Опрос