Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обязательном страховании гражданско-правовой ответственности владельцев наземных транспортных средств" (относительно коэффициента бонус-малус)

Проект закона Украины от 27.03.2008 № 2282
Дата рассмотрения: 27.03.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (щодо коефіцієнта бонус-малус)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" від 1 липня 2004 року N 1961-IV (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2005, N 1, ст.1) такі зміни:

1. В тексті пункту 8.1. статті 8 слова "мають право" замінити словами "зобов'язані";

2. Текст статті 8 доповнити пунктами 8.5 - 8.10 такого змісту:

"8.5. При укладанні договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності страховики зобов'язані застосовувати коефіцієнт страхових тарифів залежно від наявності чи відсутності страхових випадків з вини осіб, відповідальність яких застрахована, в період дії попередніх договорів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності, а також укладених раніше з іншими страховиками та/або на інші транспортні засоби.

8.6. МТСБУ здійснює збір, оброблення, зберігання, захист, використання інформації та надання інформації про наявність чи відсутність страхових випадків з вини осіб, відповідальність яких застрахована.

8.7. Джерелом формування інформації про наявність чи відсутність страхових випадків з вини осіб, відповідальність яких застрахована, є відомості, що надаються страховиком до МТСБУ за письмовою згодою особи, відповідальність якої застрахована.

8.8. МТСБУ зобов'язане надавати інформації про наявність чи відсутність страхових випадків з вини осіб, відповідальність яких застрахована страховику за згодою особи, відповідальність якої підлягаю страхуванню, протягом двох робочих днів з дня отримання від страховика відповідного запиту.

Особа, відповідальність якої застрахована має право безоплатно ознайомитися з інформацією про наявність чи відсутність страхових випадків один раз протягом календарного року, а також у разі отримання відмови страховика від укладення страхового договору.

8.9. МТСБУ та страховики несуть відповідальність згідно із законами України за перекручення, незаконне розголошення та нецільове використання інформації про наявність чи відсутність страхових випадків з вини осіб, відповідальність яких застрахована.

8.10. МТСБУ затверджує порядок формування та використання інформації про наявність чи відсутність страхових випадків з вини осіб, відповідальність яких застрахована.".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності через три місяці після його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України в тримісячний строк з дня опублікування цього Закону привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

3. МТСБУ в тримісячний строк з дня опублікування цього Закону розробити нормативно-правові акти відповідно до цього Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

 
А. ЯЦЕНЮК

Опрос