Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы относительно реструктуризации задолженности предприятий - предоставителей жилищно-коммунальных услуг

Проект закона Украины от 05.02.2008 № 2003
Дата рассмотрения: 05.02.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів щодо реструктуризації заборгованості підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до законів України такі зміни:

1) доповнити статтю 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 10, ст. 44; 2003 р., N 24, ст. 154) пунктом 16.6 такого змісту:

"16.6. На суму реструктуризованої, згідно із Законом України "Про реструктуризацію заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і комунальні послуги, що утворилися станом на 1 грудня 2006 року" заборгованості не нараховується пеня підприємствам - надавачам житлово-комунальних послуг та енергопостачальним компаніям на їх податковий борг з платежів до бюджетів усіх рівнів.

Порядок визначення сум податкового боргу зазначених підприємств, на який не нараховується пеня, установлюється Кабінетом Міністрів України.";

2) у Законі України "Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати за житлово-комунальні послуги, спожитий газ та електроенергію" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 23, ст. 151):

статтю 5 викласти у такій редакції:

"Стаття 5. Пропорційно до суми реструктуризованої заборгованості населення не нараховується пеня підприємствам - надавачам житлово-комунальних послуг на суму їх заборгованості перед енергопостачальними компаніями за спожиті енергоносії.

На підставі подання місцевого органу виконавчої влади до відповідного органу державної податкової служби на суму заборгованості, реструктуризованої згідно з цим Законом, не нараховується пеня, передбачена Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", підприємствам - надавачам житлово-комунальних послуг та енергопостачальним компаніям на їх податковий борг з платежів до бюджетів усіх рівнів.

У поданні зазначається сума реструктуризованої заборгованості громадян, яка повинна надійти відповідно до договорів реструктуризації протягом календарного місяця. Подання формується по кожному підприємству окремо і вноситься до органу державної податкової служби до 25 числа кожного місяця. Подання є підставою для того, щоб не нараховувалася пеня протягом календарного місяця, що настає за місяцем надходження подання.

Підготовка відповідного подання місцевим органом виконавчої влади передбачає:

- облік суми реструктуризованої заборгованості громадян з урахуванням настання строку сплати частин такої реструктуризованої суми, дострокового її (її частини) погашення, списання та/або скасування за рішенням судового органу тощо;

- збільшення суми реструктуризованої заборгованості громадян у разі оформлення споживачами нових договорів про реструктуризацію;

- розподіл суми реструктуризованої заборгованості громадян між підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг та енергопостачальними компаніями пропорційно до сум, які надійшли б у розпорядження кожного з цих підприємств у разі своєчасного внесення плати споживачами;

- визначення переліку платежів, за якими обліковується заборгованість підприємств до бюджету і планується не нараховувати пеню, та алгоритму розподілу загальної суми реструктуризованої заборгованості громадян (яка не може бути більшою ніж загальна заборгованість підприємства) між видами таких платежів;

- відповідне погодження розподіленої суми реструктуризованої заборгованості громадян та визначених платежів до бюджету з підприємствами, їх керівними органами та, з метою попередження корупційних дій, з іншими можливими зацікавленими суб'єктами господарської діяльності і органами виконавчої влади, у тому числі з центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства;

- визначення умов, на яких надається реструктуризація";

доповнити Закон статтями такого змісту:

"Стаття 5N. На суму, що визначена у договорах реструктуризації заборгованості населення, укладених на термін до 60 місяців, підлягає реструктуризації заборгованість підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг за спожиті енергоносії перед енергопостачальними компаніями, яка утворилася станом на 1 грудня 2006 року.

У разі відсутності заборгованості у підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг перед енергопостачальними компаніями, реструктуризації підлягає вартість спожитих за поточний період енергоносіїв на термін до 60 місяців.

Нас суму і термін реструктуризованої заборгованості підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг перед постачальниками енергоносіїв реструктуризується заборгованість постачальників енергоносіїв перед бюджетами усіх рівнів, яка утворилася станом на 1 грудня 2006 року, а у разі її відсутності - заборгованість їх кредиторів, діяльність яких пов'язана з виробництвом та транспортуванням енергоносіїв.

При укладанні договорів з реструктуризації між підприємством - надавачем житлово-комунальних послуг та постачальником енергоносіїв за згодою сторін можуть бути визначені інші терміни реструктуризації з урахуванням обсягів заборгованості та платоспроможності споживача.

Постачальник енергоносіїв має право розірвання договору реструктуризації та (або) обмеження/припинення постачання енергоносіїв споживачу - надавачу житлово-комунальних послуг у разі невиконання останнім умов договору реструктуризації щодо оплати поточного споживання в повному обсязі та виконання графіку реструктуризації.

Реструктуризована заборгованість не підлягає індексації, на неї не нараховуються пеня, штрафні та фінансові санкції, проценти за податковим кредитом, крім випадків розірвання договору про реструктуризацію заборгованості, укладеного відповідно до цього Закону.

Органи державної податкової служби за зверненням платників податків укладають договори про реструктуризацію основного податкового боргу, який виник станом на 1 грудня 2006 року.

Договір про реструктуризацію податкової заборгованості можу бути скасований, якщо боржник ухиляється від виконання умов договору щодо здійснення поточних розрахунків за договором реструктуризації основного податкового боргу або щодо повної сплати платником податків поточних нарахованих сум податків та зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів усіх рівнів.

Скасування договору про реструктуризацію податкової заборгованості є підставою для нарахування пені, штрафних та фінансових санкцій, процентів за податковим кредитом відповідно до законодавства на несплачену суму заборгованості.

Стаття 5І. Порядок застосування норм статей 5 і 5N Закону визначається Кабінетом Міністрів України".".

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

____________

Опрос