Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О политических партиях в Украине" (относительно объединения политических партий)

Проект закона Украины от 05.02.2008 № 2002
Дата рассмотрения: 05.02.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо об'єднання політичних партій)

Верховна Рада України постановляє:

Внести до Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2001, N 23, ст. 118) такі зміни:

Статтю 10 викласти у такій редакції:

"Рішення про створення політичної партії приймається на її установчому з'їзді (конференції, зборах). Це рішення має бути підтримано підписами не менше десяти тисяч громадян України, які відповідно до Конституції України мають право голосу на виборах, зібраними не менш як у двох третинах районів не менш як двох третин областей України, міст Києва і Севастополя та не менш як у двох третинах районів Автономної Республіки Крим.

На установчому з'їзді (конференції, зборах) політичної партії затверджуються статут і програма політичної партії, обираються її керівні і контрольно-ревізійні органи.

Дві, або більше політичні партії, які зареєстровані Міністерством юстиції України, мають право об'єднатися шляхом злиття або приєднання до політичної партії в порядку проведення процедури реорганізації відповідно до статті 23 цього Закону.

Рішення про реорганізацію з іншою (іншими) політичною партією приймається вищим керівним органом політичної партії відповідно до її статуту, але не менше ніж двома третинами голосів зареєстрованих делегатів з'їзду (форуму).

Вищий керівний орган політичної партії, який приймає рішення про реорганізацію шляхом злиття або приєднання до іншої політичної партії, зобов'язаний прийняти відповідні рішення щодо порядку набуття членами своєї партії статусу членів політичної парії в результаті злиття двох або більше політичних партій або приєднання до політичної партії, а також порядку передачі своїх коштів, майна та прав інтелектуальної власності відповідним органам та структурним підрозділам політичної партії в результаті злиття двох або більше політичних партій або приєднання до політичної партії.

Політична партія, яка створена в результаті реорганізації шляхом злиття двох, або більше політичних партій, є правонаступником політичних партій, які її створили та не вважається новоутвореною партією відповідно до частин 1 і 2 цієї статті.

У випадку реорганізації двох або більше політичних партій шляхом злиття до Міністерства юстиції України для реєстрації партії подаються одночасно документи, які передбачені статтею 11 цього Закону, окрім пункту 3 цієї статті, та рішення кожної з партій про реорганізацію.

Міністерство юстиції України приймає рішення про реєстрацію політичної партії, яка створена в результаті реорганізації шляхом злиття двох, або більше політичних партій, на підставі свідоцтва однієї з партій, що реорганізується, яка зареєстрована найраніше з одночасним анулюванням свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію інших партій.

При реорганізації політичної партії шляхом приєднання до іншої політичної партії правонаступником прав та обов'язків є політична партія, до якої приєднується.

Діяльність політичної партії може здійснюватися лише після її реєстрації. Не допускається діяльність незареєстрованих політичних партій."

 

Голова Верховної Ради України

Опрос