Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статьи 4 и 5 Закона Украины "О прожиточном минимуме"

Проект закона Украины от 31.01.2008 № 1469
Дата рассмотрения: 31.01.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статей 4 та 5 Закону України "Про прожитковий мінімум"

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про прожитковий мінімум" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 38, ст. 348; 2005 р., N 17, ст. 267) такі зміни:

1. У статті 4:

1) частині другій слово "партнерства" замінити словом "діалогу";

2) частину третю статті 4 викласти в такій редакції:

"Прожитковий мінімум на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення, за поданням Кабінету Міністрів України щорічно затверджується Верховною Радою України до початку розгляду Державного бюджету України і періодично переглядається відповідно до зростання індексу споживчих цін разом з уточненням показників Державного бюджету України. Прожитковий мінімум публікується в офіційних виданнях загальнодержавної сфери розповсюдження".

2. Статтю 5 викласти в такій редакції:

"Стаття 5. Моніторинг та перегляд розміру прожиткового мінімуму

Для спостереження за динамікою рівня життя в Україні на основі статистичних даних про рівень споживчих цін спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі праці та соціальної політики розраховує щомісяця фактичний розмір прожиткового мінімуму на одну особу, а також окремо для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення.

У випадку перевищення фактичним розміром прожиткового мінімуму його офіційно затвердженої величини Кабінет Міністрів України готує та вносить на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо відповідного підвищення розміру прожиткового мінімуму на одну особу, а також для тих, хто відноситься до основних соціальних і демографічних груп населення з урахуванням фактичного зростання споживчих цін і тарифів".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2009 року.

2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк із дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;

забезпечити перегляд міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

____________

Опрос