Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обращения с радиоактивными отходами

Проект закона Украины от 31.01.2008 № 1468
Дата рассмотрения: 31.01.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з радіоактивними відходами

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести зміни до таких законів України:

1) у Законі України "Про охорону навколишнього природного середовища" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., N 41, ст. 546; 1996 р., N 15, ст. 70; 1998 р., N 34, ст. 230; 2000 р., N 5, ст. 34; 2001 р., N 48, ст. 252 - із змінами, внесеними Законом України від 28 грудня 2007 року N 107-VI):

пункт "г" статті 41 викласти у такій редакції:

"г) встановлення нормативів збору і розмірів збору за використання природних ресурсів, викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище, за утворення і розміщення відходів та інші види шкідливого впливу, утворення радіоактивних відходів (включаючи ті, що вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками;";

частину першу статті 44 викласти у такій редакції:

"Збір встановлюється за забруднення навколишнього природного середовища на основі фактичних обсягів викидів, лімітів скидів забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище і розміщення відходів, утворення та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.";

частину четверту статті 46 викласти у такій редакції:

"Кошти від збору за забруднення навколишнього природного середовища (за винятком забруднення, що пов'язане з утворенням радіоактивних відходів - включаючи ті, що вже накопичені, та тимчасовим зберіганням радіоактивних відходів їх виробниками) розподіляються між сільськими, селищними, міськими, обласними та республіканським Автономної Республіки Крим і Державним фондами охорони навколишнього природного середовища у співвідношенні відповідно 10, 25 і 65 відсотків, а між Київським, Севастопольським міськими та Державним фондами охорони навколишнього природного середовища - у співвідношенні 35 і 65 відсотків. Кошти від збору за забруднення навколишнього природного середовища, пов'язане з утворенням і тимчасовим зберіганням радіоактивних відходів, спрямовуються до Державного бюджету України та використовуються виключно для виконання Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами.";

2) статтю 4 Закону України "Про поводження з радіоактивними відходами" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N 27, ст. 198) викласти у такій редакції:

"Стаття 4. Фінансування робіт у сфері поводження з радіоактивними відходами

Фінансування Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами здійснюється за рахунок коштів Фонду поводження з радіоактивними відходами (далі - Фонд), благодійних та інших внесків юридичних і фізичних осіб. Роботи щодо поводження з радіоактивними відходами, які утворилися внаслідок Чорнобильської катастрофи, фінансуються за рахунок Державного бюджету України, благодійних та інших внесків юридичних і фізичних осіб.

Фонд є складовою частиною Державного бюджету України та формується за рахунок коштів, які надходять від збору за забруднення навколишнього природного середовища, пов'язане з утворенням радіоактивних відходів (включаючи ті, що вже накопичені) та тимчасовим зберіганням радіоактивних відходів їх виробниками.

Порядок визначення розміру збору за забруднення навколишнього природного середовища, пов'язане з утворенням радіоактивних відходів (включаючи ті, що вже накопичені) та тимчасовим зберіганням радіоактивних відходів їх виробниками, а також використання коштів Фонду встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Кошти Фонду використовуються лише для здійснення заходів, передбачених Загальнодержавною цільовою екологічною програмою поводження з радіоактивними відходами.

Головним розпорядником коштів Фонду є центральний орган виконавчої влади, який здійснює державне управління у сфері поводження з радіоактивними відходами та є замовником Загальнодержавної цільової екологічної програми поводження з радіоактивними відходами.

Держава надає в установленому Кабінетом Міністрів України порядку суб'єктам діяльності в сфері використання ядерної енергії, які утворюють радіоактивні відходи та сплачують збір за забруднення навколишнього природного середовища, пов'язане з утворенням радіоактивних відходів (включаючи ті, що вже накопичені) і тимчасовим зберіганням радіоактивних відходів, гарантії щодо прийняття без додаткової сплати на зберігання/захоронення всього обсягу радіоактивних відходів, утворених під час провадження діяльності таких суб'єктів.".

2. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2009 року.

____________

Опрос