Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины и Кодекс Украины об административных правонарушениях (относительно установления ответственности за присвоение, самовольное отчуждение или растрату материальных ценностей государственного резерва)

Проект закона Украины от 14.01.2008 № 1346
Дата рассмотрения: 14.01.2008 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо встановлення відповідальності за привласнення, самовільне відчуження або розтрату матеріальних цінностей державного резерву)

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25 - 26, ст. 131) такі зміни:

1) доповнити статтею 191-1 наступного змісту:

"Стаття 191-1. Привласнення, самовільне відчуження, розтрата матеріальних цінностей державного резерву або заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем

1. Привласнення, самовільне відчуження, розтрата матеріальних цінностей державного резерву, які були ввірені особі чи перебували в її віданні, в тому числі, через зловживання особою службовим становищем якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, -

карається штрафом від десяти до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

2. Привласнення, самовільне відчуження, розтрата матеріальних цінностей державного резерву або заволодіння ними шляхом зловживання особою своїм службовим становищем, якщо це завдало матеріальної шкоди у великому розмірі -

карається штрафом від ста до тисячі неоподаткованих мінімумів, доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені за попередньою змовою групою осіб, -

караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великих розмірах, -

караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років"

Примітка 1. Під самовільним відчуженням у статті 191-1 цього Кодексу розуміється самовільне використання або реалізація матеріальних цінностей державного резерву, які є недоторканими, службовою особою, якій вони були ввірені чи перебували в її віданні.

Примітка 2. У статті 191-1 цього Кодексу, матеріальна шкода, вважається завданою у значному розмірі, якщо її розмір у двадцять і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, у великому розмірі - якщо її розмір у двісті і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, а завданою в особливо великому розмірі - якщо її розмір у тисячу і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.

2. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122) такі зміни:

1) доповнити статтею 51-3 наступного змісту:

"Стаття 51-3. Порушення порядку зберігання або незаконне переміщення матеріальних цінностей державного резерву

1. Порушення порядку зберігання матеріальних цінностей державного резерву або їх незаконне переміщення, -

тягнуть за собою накладення штрафу від двадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку,

2. Ті самі дії, вчинені повторно, -

тягнуть за собою накладення штрафу від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до трьох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб";

Примітка 1. Під порушенням порядку зберігання матеріальних цінностей державного резерву у статті 51-3 цього Кодексу розуміється вчинення службовою особою дій або бездіяльності, які утворюють ризик випадкової загибелі або пошкодження матеріальних цінностей державного матеріального.

2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

Опрос