Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об обеспечении представительства женщин и молодежи в избирательном процессе

Проект закона Украины от 02.02.2010 № 1232-1
Дата рассмотрения: 02.02.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про забезпечення представництва жінок і молоді у виборчому процесі

З метою підвищення ролі жінок і молоді в управлінні державою та з метою втілення норм статей 21 та 24 Конституції України Верховна Рада України постановляє:

I. Частину п'яту статті 57 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), N 27-28) викласти у такій редакції:

"5. Висування кандидатів у депутати здійснюється у вигляді виборчого списку кандидатів у депутати від партії (блоку), за формою, затвердженою Центральною виборчою комісією. Усі кандидати у депутати, висунуті партією (блоком), включаються до єдиного виборчого списку партії (блоку). Черговість кандидатів у списку визначається на з'їзді (зборах, конференції). При цьому обов'язково забезпечується представництво у виборчому списку:

а) у першій за списком п'ятірці кандидатів у депутати - не менше двох жінок, а також не менше одного кандидата в депутати, якому не виповниться 35 років на день проведення виборів;

б) у кожній за списком десятці кандидатів у депутати - не менше трьох жінок, а також не менше двох кандидатів в депутати, яким не виповниться 35 років на день проведення виборів.

Особа може бути включена до виборчого списку лише однієї партії (одного блоку).".

II. Частину першу статті 34 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (Відомості Верховної Ради України N 30-31), викласти у такій редакції:

"1.Місцева організація партії (блок) може висунути кандидатом особу, яка є членом цієї партії (членом партії, місцева організація якої входить до блоку), або безпартійного громадянина.

При висуванні кандидатів місцевою організацією партії (блоком) у вигляді виборчого списку в багатомандатному окрузі обов'язково забезпечується представництво у виборчому списку:

а) у першій за списком п'ятірці кандидатів у депутати - не менше двох жінок, а також не менше одного кандидата в депутати, якому не виповниться 35 років на день проведення виборів;

б) у кожній за списком десятці кандидатів у депутати - не менше трьох жінок, а також не менше двох кандидатів в депутати, яким не виповниться 35 років на день проведення виборів".

III. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування та поширюється на вибори народних депутатів до Верховної Ради України та депутатів до місцевих рад, що провадяться після набрання чинності цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос