Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О содействии социальному становлению и развитию молодежи в Украине" (относительно улучшения условий для получения гражданами Украины кредитов на жилье)

Проект закона Украины от 30.11.2007 № 1100
Дата рассмотрения: 30.11.2007 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні"

Верховна Рада України постановляє:

I. У статті 10 Закону України "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р. N 16, ст. 167; 2000 р., N 27, ст. 211; 2003 р., N 24, ст. 158):

у частині четвертій:

слово "будівництво" замінити словами "будівництво (реконструкція)";

доповнити реченням такого змісту:

"Державні кредити видаються на строк 30 років або на менший строк, який визначає позичальник".

після частини четвертої доповнити частинами п'ятою і шостою такого змісту:

"Розмір кредиту на придбання або будівництво (реконструкцію) житла визначається, виходячи з норми 21 квадратний метр загальної площі житла на одного члена сім'ї та додатково 20 квадратних метрів на сім'ю, вартості будівництва (реконструкції) житла за цінами, що діють на час укладення кредитного договору, та витрат на страхування в період будівництва (реконструкції) житла без урахування першого внеску позичальника. За бажанням позичальника розмір кредиту може бути збільшено на вартість витрат, пов'язаних з отриманням кредиту, укладенням договору купівлі-продажу або будівництва (реконструкції) житла та інших пов'язаних з цим витрат, а також на вартість витрат, необхідних для обзаведення домашнім господарством у придбаному або збудованому (реконструйованому) житлі у розмірі, що не перевищує 5 відсотків вартості придбаного або збудованого (реконструйованого) житла. Перший внесок позичальника не повинен перевищувати 3 відсотків вартості придбаного або збудованого (реконструйованого) житла.

Рішення про надання кредиту на будівництво (реконструкцію), придбання жилого будинку або квартири, на оплату вступних пайових внесків при вступі до молодіжних житлових комплексів, житлово-будівельних кооперативів або на обзаведення домашнім господарством приймається державною спеціалізованою фінансовою установою, утвореною з метою реалізації державної житлової політики, протягом місяця з дня подання молодими сім'ями та громадянами документів з метою отримання кредиту, виключний перелік та вимоги до яких встановлюються Кабінетом Міністрів України, з письмовим повідомленням заявників про прийняте рішення. Відмова у наданні кредиту повинна бути мотивованою. Рішення про відмову у наданні кредиту може бути оскаржене заявником в установленому законодавством порядку".

у зв'язку з цим частини шосту - дванадцяту вважати відповідно частинами сьомою - тринадцятою.

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у двомісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Президент України

В. ЮЩЕНКО

Опрос