Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственной помощи семьям с детьми" (относительно дополнительной помощи на детей для их обучения и лечения)

Проект закона Украины от 30.11.2007 № 1098
Дата рассмотрения: 30.11.2007 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми"

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 5, ст. 21):

1. Доповнити частину першу статті 3 пунктами 7, 8 такого змісту:

"7) допомога на дітей віком від трьох до тринадцяти років;

8) допомога на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років".

2. Доповнити розділами V-Б, V-В та статтями 18-4 - 18-9 такого змісту:

"Розділ V-Б. Допомога на дітей віком від трьох до тринадцяти років

Стаття 18-4. Право на допомогу на дітей віком від трьох до тринадцяти років

Право на допомогу на дітей віком від трьох до тринадцяти років за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Стаття 18-5. Умови призначення допомоги на дітей віком від трьох до тринадцяти років

Допомога на дітей віком від трьох до тринадцяти років виплачується щомісяця з дня призначення допомоги до дня досягнення дитиною тринадцяти років. Усиновителям та опікунам допомога призначається не раніше, ніж з дня прийняття рішення про усиновлення або встановлення опіки.

Призначення допомоги на дітей віком від трьох до тринадцяти років особі, яка фактично доглядає за дитиною, здійснюється за письмовою заявою цієї особи та на підставі виданої за місцем проживання довідки про те, що дитина проживає разом з нею.

Стаття 18-6. Розмір допомоги на дітей віком від трьох до тринадцяти років

Допомога на дітей віком від трьох до тринадцяти років надається дітям у віці від трьох до шести років у розмірі однієї п'ятої частини встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років.

Допомога на дітей віком від трьох до тринадцяти років надається дітям у віці від шести до тринадцяти років, у розмірі однієї п'ятої частини встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком від шести до вісімнадцяти років.

Допомога на дітей віком від трьох до тринадцяти років надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених (усиновлених, взятих під опіку) дітей у сім'ї, по догляду за якими надається допомога.

Розділ V-В. Допомога на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років

Стаття 18-7. Право на допомогу на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років

Право на допомогу на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років за цим Законом має особа (один з батьків дитини, усиновитель, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною.

Стаття 18-8. Умови призначення допомоги на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років

Допомога на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років виплачується щомісяця з дня досягнення дитиною тринадцяти років до дня досягнення дитиною вісімнадцяти років. Усиновителям та опікунам допомога призначається не раніше, ніж з дня прийняття рішення про усиновлення або встановлення опіки.

Призначення допомоги на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років особі, яка фактично доглядає за дитиною, здійснюється за письмовою заявою цієї особи та на підставі виданої за місцем проживання довідки про те, що дитина проживає разом з нею.

Стаття 18-9. Розмір допомоги на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років

Допомога на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років надається дітям у віці від тринадцяти до вісімнадцяти років, у розмірі однієї четвертої частини встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком від шести до вісімнадцяти років.

Допомога на дітей віком від тринадцяти до вісімнадцяти років надається на кожну дитину незалежно від кількості народжених (усиновлених, взятих під опіку) дітей у сім'ї, по догляду за якими надається допомога".

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2009 року.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їхніх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Президент України

В. ЮЩЕНКО

Опрос