Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О государственных гарантиях восстановления сбережений граждан Украины" (относительно компенсации сбережений)

Проект закона Украины от 12.05.2010 № 1017-д
Дата рассмотрения: 12.05.2010 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (щодо компенсації заощаджень)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 8, ст. 60, ст. 61) такі зміни:

1. Статті 6 і 9 викласти в такій редакції:

"Стаття 6. Компенсація громадянам України втрат від знецінення грошових заощаджень проводиться в готівковій чи безготівковій формі за рахунок коштів Державного бюджету України починаючи з 1997 року та інших джерел визначених законами України.

Компенсація проводиться їх власникам через установи Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху після внесення в інформаційно-аналітичні системи "Реєстр вкладників заощаджень громадян" та "Реєстр страхувальників та застрахованих осіб" даних про них, необхідних для ідентифікації фізичних осіб при відкритті рахунку.

Обслуговування громадян, пов'язане із внесенням відповідних відомостей здійснюється безоплатно.

Кошти для компенсації заощаджень громадян визначаються в Державному бюджеті України окремою статтею.

Порядок перерахування коштів з Державного бюджету України установам Ощадного банку України та колишнього Укрдержстраху визначається Кабінетом Міністрів України.

Кабінет Міністрів України може залучати для проведення компенсаційних виплат позабюджетні кошти, в тому числі кошти, залучені до Державного

бюджету України через спеціальні податки, встановлені законами України, а також від здійснення операцій з державними цінними паперами.

Погашення відновлених заощаджень громадян, поміщених у цінні папери, здійснюється на загальних підставах відповідно до сум, визначених у Державному бюджеті України.

Стаття 9. За згодою вкладників компенсація за невиплачені грошові вклади громадян може проводитись шляхом безготівкових розрахунків з проіндексованих вкладів, в першу чергу інвалідів I, II та III груп та пенсіонерів, за:

- оплату житлово-комунальних послуг, електричну енергію, тверде паливо, газ;

- придбання ліків, лікування, ортопедичне та стоматологічне протезування;

- встановлення телефону, оплату послуг електрозв'язку;

- ремонт житла;

- придбання автомобілів.

Порядок проведення безготівкових розрахунків та перелік груп товарів і послуг встановлюється Кабінетом Міністрів України".

2. Доповнити Закон Розділом II такого змісту:

"II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2011 року.

2. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону.".

 

Голова
Верховної Ради України 

 
В. Литвин
 

Опрос