Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины по вопросам налогообложения товаров, временно ввозимых на таможенную территорию Украины

Проект закона Украины от 23.11.2007 № 899
Дата рассмотрения: 23.11.2007 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування товарів, що тимчасово ввозяться на митну територію України

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Митному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 38-39, ст. 288; 2005 р., N 3, ст. 77):

1) абзац четвертий статті 206 після слів "контейнерів, піддонів, упаковки, а також" доповнити словами "за рішенням Кабінету Міністрів України щодо";

2) доповнити Кодекс статтею 2061 такого змісту:

"Стаття 2061. Товари, щодо яких може надаватися дозвіл на тимчасове ввезення з частковим звільненням від оподаткування

Дозвіл на тимчасове ввезення на митну територію України для використання з метою виробництва чи виконання робіт (для досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку, але не для подальшого продажу) може надаватися щодо інших товарів, які не включено до переліків, визначених у статтях 117, 119 і 206 цього Кодексу, Додатках B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення, або тих, що не відповідають вимогам цих Додатків.

Перелік товарів, щодо яких може надаватися дозвіл на тимчасове ввезення, затверджується Кабінетом Міністрів України.

Сплата податків і зборів (обов'язкових платежів) при частковому звільненні від оподаткування здійснюється відповідно до законів про оподаткування".

2. У Законі України "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 19, ст. 259):

1) доповнити Закон статтею 191 такого змісту:

"Стаття 191. Сплата мита у разі тимчасового ввезення товарів на митну територію України для виробництва чи виконання робіт

У разі тимчасового ввезення товарів, визначених статтею 2061 Митного кодексу України (крім підакцизних, визначених статтями 117, 119 і 206 Митного кодексу України та Додатками B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення), на митну територію України з метою виробництва чи виконання робіт за кожний повний або неповний місяць заявленого строку перебування цих товарів на митній території України сплачується 3 відсотки суми ввізного мита, яка підлягала б сплаті у разі випуску товарів у вільний обіг.

У такому ж порядку сплачується мито у разі продовження строку тимчасового ввезення зазначених товарів відповідно до частини другої статті 208 Митного кодексу України.

Мито не сплачується, якщо строк тимчасового ввезення цих товарів продовжено після закінчення трирічного періоду перебування їх на митній території України та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) у попередні періоди такого перебування.

Загальна сума ввізного мита, яка підлягає сплаті у разі часткового звільнення від оподаткування товарів, не повинна перевищувати суму, яка підлягала б сплаті, якби товари було випущено у вільний обіг станом на дату, коли на них було поширено дію режиму тимчасового ввезення.

У разі припинення дії режиму тимчасового ввезення з частковим звільненням від оподаткування товарів та випуску їх у вільний обіг або передачі ввезених за цим режимом товарів у користування іншій особі ввізне мито сплачується в обсязі, передбаченому законодавством для ввезення товарів на митну територію України. При цьому сума вже сплаченого на підставі часткового звільнення від оподаткування товарів мита підлягає відрахуванню.

Сума ввізного мита, сплачена на підставі часткового звільнення від оподаткування товарів, що тимчасово ввозилися на митну територію України для використання з метою виробництва чи виконання робіт, при розміщенні цих товарів в інші митні режими поверненню не підлягає";

2) перше речення статті 23 доповнити словами "якщо інше не передбачено законом".

3. Закон України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 21, ст. 156) доповнити статтею 51 такого змісту:

"Стаття 51. Операції, що частково звільняються від оподаткування

У разі тимчасового ввезення товарів, визначених статтею 2061 Митного кодексу України (крім підакцизних, визначених статтями 117, 119 і 206 Митного кодексу України та Додатками B.1 - B.9, C, D до Конвенції про тимчасове ввезення), на митну територію України з метою виробництва чи виконання робіт за кожний повний або неповний місяць заявленого строку перебування цих товарів на митній території України сплачується 3 відсотки суми податку на додану вартість, яка підлягала б сплаті у разі випуску товарів у вільний обіг.

У такому ж порядку сплачується податок у разі продовження строку тимчасового ввезення зазначених товарів відповідно до частини другої статті 208 Митного кодексу України.

Без сплати податку на додану вартість здійснюється продовження строку тимчасового ввезення цих товарів після закінчення трирічного періоду перебування їх на митній території України та сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) у попередні періоди такого перебування.

Загальна сума податку, яка підлягає сплаті у разі часткового звільнення від оподаткування товарів, не повинна перевищувати суму, яка підлягала б сплаті, якби товари було випущено у вільний обіг станом на дату, коли на них було поширено дію режиму тимчасового ввезення.

У разі припинення дії режиму тимчасового ввезення з частковим звільненням від оподаткування товарів та випуску їх у вільний обіг або передачі ввезених за цим режимом товарів у користування іншій особі податок на додану вартість сплачується в обсязі, передбаченому законодавством для ввезення товарів на митну територію України. При цьому сума вже сплаченого на підставі часткового звільнення від оподаткування товарів податку підлягає відрахуванню.

Сума податку на додану вартість, сплачена на підставі часткового звільнення від оподаткування товарів, що тимчасово ввозилися на митну територію України для використання з метою виробництва чи виконання робіт, у разі розміщення цих товарів в інші митні режими поверненню не підлягає".

II. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2008 року.

____________

Опрос