Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс Украины (относительно публичного извинения от имени государства)

Проект закона Украины от 23.11.2007 № 872
Дата рассмотрения: 23.11.2007 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо публічного вибачення від імені держави)

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести зміни до Кримінально-процесуального кодексу України /Відомості Верховної Ради України, 1961 р., N 2, ст. 15/, доповнивши його ст. 214-1 наступного змісту:

Стаття 214-1. Публічне вибачення

Після закриття кримінальної справи з підстав, передбачених п. 1, 2 ч. 1 ст. 6 і п. 2 ст. 213 цього Кодексу прокурор, який здійснював нагляд за додержанням законів при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства по цій справі у місячний строк приносить від імені держави публічне вибачення особі, права якої були порушені внаслідок безпідставного порушення кримінальної справи, пред'явлення обвинувачення, проведення оперативно-розшукових заходів, затримання, арешту чи обрання іншої міри запобіжного заходу.

Публічне вибачення приноситься незалежно від наявності заяви особи та вини службових осіб органів дізнання, досудового слідства чи прокуратури.

Текст публічного вибачення опубліковується в офіційних районних, обласних, республіканських друкованих засобах масової інформації за місцем закриття кримінальної справи, а також надсилається особі, права якої були порушені.

У випадку смерті особи, права якої були порушені, публічне вибачення приноситься її близьким родичам за їх заявою.

Витрати, пов'язані з публікацією вибачення відшкодовуються за рахунок коштів, передбачених на утримання Генеральної прокуратури України.

Примітка. 1. Правила цієї статті застосовуються також у випадку набрання законної сили виправдувального вироку суду коли не встановлено події злочину, коли в діянні підсудного немає складу злочину, а також коли не доведено участі підсудного у вчиненні злочину.

2. Термін "прокурор", що вжито в цій статті має таке значення: Генеральний прокурор України, прокурор Автономної Республіки Крим, прокурор області, міст Києва і Севастополя, районний, міський прокурор, військовий прокурор, транспортний прокурор та інші прокурори, прирівняні до обласних, районних та міських прокурорів, або особи, які тимчасово виконують їх обов'язки.

II. Цей закон набуває чинності з дня його опублікування.

 
Голова Верховної Ради України

Опрос