Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О пребывании на упрощенной системе налогообложения

Главное управление ГНС в области
Индивидуальная налоговая консультация от 08.01.2020 № 31/10/05-99-04-04/ІПК

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ

від 08.01.2020 р. N 31/10/05-99-04-04/ІПК

 Про перебування на спрощеній системі оподаткування

Головне управління ДПС у Донецькій області на запит Товариства з обмеженою відповідальністю (далі - Товариство), щодо з'ясування питання наявності підстав для переходу на загальну систему оподаткування юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи та яку ставку єдиного податку застосовувати, у разі здійснення операцій з купівлі-продажу цінних паперів та корпоративних прав, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.

Пунктом 291.5 ст. 291 Кодексу визначені види діяльності, при здійсненні яких суб'єкти господарювання (юридичні особи та фізичні особи - підприємці) не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп, це зокрема діяльність у сфері фінансового посередництва та діяльність з управління підприємствами. В такому разі платник єдиного податку третьої групи повинен перейти на загальну систему оподаткування згідно з абз. 5 пп. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ.

Згідно з пп. 4, 5 частини першої ст. 1 Закону України від 12 липня 2001 року N 2664-III "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" зі змінами та доповненнями фінансові активи - це кошти, цінні папери, боргові зобов'язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів. Фінансовими послугами є операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів.

Відповідно до абзацу третього ст. 333 Господарського кодексу України фінансове посередництво - діяльність, пов'язана з отриманням та перерозподілом фінансових коштів, крім випадків, передбачених законодавством. Фінансове посередництво здійснюється установами банків та іншими фінансово-кредитними організаціями.

Опрос